Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prozatímní nesplňení podmínek chovu

Dobrý den,
nedávno jsme si pořídili běžce s tím že bychom ho mohli dát na naší velkou zahradu, máme ji ale asi 4 km vzdušnou čarou od našeho bydliště.
Bylo nám od tamějších obyvatel sděleno že ho "zlikvidují", a tak nám zbyla možnost ho dát na naší menší zahradu, kterou máme hned za domem.
V současné situaci máme na malé zahradě oploceno, zhruba 1/2 celkové rozlohy zahrady která dohromady činí 65 m2.
Další 1/2 budeme oplocovat až v říjnu letošního roku, a máme zájem odkoupit od města další pozemek o rozloze zhruba 60 m2
V současné chvíli má běžec k dispozici jen asi 30 m2 výběhu.
Problém máme se sousedy kteří si neustále stěžují že má malý prostor.

Existuje však vyhláška č. 208/2004 Sb.
která upravuje minimální rozlohu výběhu.

A nevíme jaké postihy můžou vyplívat z porušení některého z bodů ve vyhlášce?

Jediné co nás napadlo je, že by se náš běžec neindetifikoval jako běžec, mohl by to být kupříkladu pejsek nebo kočička, je to pro nás ovšem krajní řešení.

A dočasně

Stáří běžce je asi 5-6 měsíců

V te vyhlasce, kterou sem pastnul, se nic o kachne indicke nebo-li bezcovi nepise. Dle vyhlasky je kachna proste kachna a nejaka zmigrovana kachna nema narok na zvlastni zachazeni. Za to se tam pise o pstrosovi bezcovi, takze tipuju, ze chovaji toho a tomu proste 30m2 nestaci.