Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Námitka ke změně invalidity

Zdravím, tazatelka pet11 asi neumí založit nové vlákno - viz.:

https://pravo.poradna.net/questions/3021528-vzor-zadosti-k-soudu,

kdy ne každý je s IT kamarád a za druhé je v časovém stressu a o to víc musí být nervozní z tak důležitého kroku (sám to znám, prošel jsem si tím taky). Proto moje otázka zní za ni:

Kdo nezná (nechápe) rozdíly ve slovní kombinaci - podání námitky a odvoláním se (k soudu)?

V odkazu je od pet11 položen dotaz zle.
a) U LPK OSSZ rozhodli snížit invaliditu - a tehdy se podává námitka k ČSSZ, aby věc přezkoumala.
b) U LPK ČSSZ potvrdili stanovisko LPK OSSZ - a tehdy se podává žaloba k soudu, aby věc přezkoumal - na základě posouzení LPK MZ (Ministerstva zdravotnictví).

Z původního dotazu není 100% jasné, zda už tazatelka má za sebou krok a), či b). Po upřesnění možno upřesnit odpověd. 8-)

Než se bude odvolávat tak je dobré zajít na krajskou organizaci: Národní institut pro integraci osob s omezenou schopností pohybu a orientace České republiky. Je to vždy v krajském městě a je tam profesionální pracovník, který poradí. Jelikož nevím o který kraj se jedná tak jsem to na netu nehledal. Nejlépe tam zavolat a domluvit se na postupu.