Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Branná povinnost - Odmítnutí mimořádné služby z důvodu svědomí nebo náboženského vyznání.

Zdravím,

zrovna čtu článek viz: https://www.podnikatel.cz/zakony/zakon-o-branne-povinnosti-a-jejim-zajistovani-branny-zakon/f2882142/

Chci se zeptat, co se rozumí:
Občan, který jako voják v záloze odmítl vykonávat mimořádnou službu, podléhá za stavu ohrožení státu nebo válečného stavu pracovní povinnosti podle zákona o zajišťování obrany České republiky.

O jakou pracovní povinnost jde?

Děkuji.

No chtěl bych vidět nynější mládež kopat zákopy. Ještě si živě pamatuji, když jsem v 17 letech denně házel s lopatou a současně jezdil s traktorem, jak jsem si hřbetem jedné ruky otvíral prsty na druhé ruce, abych mohl uchopit volant traktoru (pro neznalé: řídit traktor bylo možné od 17 let a snad je to tak pořád). Také si pamatuji jaké jsem měl na dlaních puchýře když jsme závodili na vojně o nejrychleji vykopaný okop pro klečícího střelce (kopalo se polní lopatkou v leže).:-)

Při současných cenách plynu bude pohřeb žehem i u nás luxusní záležitost a tak s tebou musím bezvýhradně souhlasit. Asi začne být vyšší poptávka po hrobařích a stát to efektivně vyřeší povoláním na mimořádnou službu. Průšvih bude kdo jim bude překovávat krumpáče, jelikož i cena kovářského uhlí se rapidně zvýšila.:-)