Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nezvané osoby v domácnosti

Dobrý den,
jedná se o docela kuriózní záležitost.
Konkrétně bydlím u mého známého a jednou ženou č.1.
Dům je v katastru psán na mého známého a žena č.1 zde má jen trvalé bydliště.
Jedná se o to že jsem přišel domů z práce a slyšel jsem nějaké zvuky z jistého pokoje a uviděl tam nějakou bezdomovkyni tvrdila že jí pustila žena č.1, zašel jsem tedy za majitelem a on mi sdělil že jí tu povolil přespat jen na konkrétní den vyjma dneška a že tu nemá co dělat a mohu jí vyhodit, jenže problém je v tom že se jí nechce opustit známého dům i přes opakované výzvy.
A ještě bych chtěl zmínit že známý tu nechce ani tu ženu číslo 1.
A tak mi nastává otázka , jak tuto situaci řešit.
Nevím jak by v této situaci postupovala policie.
Díky za odpověď.

@nerady: Ale no tak! Čo to trepeš za hlúposti! Udelenie trvalého pobytu nezakladá nárok na majetok. &Ak má nájomnú zmluvu, dá sa zrušiť (s výpovednou lehotou podľa zákona). Ak bude potrebné, majiteľ jej môže/prípadne musí (tiež podľa zákona) zabezpečiť náhradné ubytovanie. V prípade osoby č.1 - nie je majiteľkou - teda žiadne náhradné ubytovanie sa zabezpečovať NEMUSÍ. Stačí na ohlasovni pobytu na miestnom úrade (majiteľ) len zrušiť TP a po výpovednej lehote bude osoba č.1 v byte NEOPRÁVNENE a môže byť vykázaná z neho. Preto sa dáva výpovedná lehota, aby si sama zabezpečila iné ubytovanie. Právny nárok? Aký? Jediný, pokiaľ nevlastní ani mm2, je len nájomná zmluva! Ak nemá ani tú. Nemá teda ŽIADNY právny nárok!!!

Nikdo neříká žádné hlouposti. Jelikož já ani ty neznáme podrobnosti, na jakém základě tam má žena č.1 trvalé bydliště tak to pouze zmiňuji jako možný problém. Ty snad 100% víš zda v nějaké smlouvě tam nemá možnost dožití či věcné břemeno? On pouze zmiňuje, že není zapsána na listu vlastnictví ale ostatní podrobnosti neudává a ani neudává zda má nájemní smlouvu, pouze píše, že tam má trvalé bydliště a to muselo vzniknout na nějakém "právním" základě.:-)

Nevím o tom nic, ale obecně když čtu, že někde bydlí nepřizpůsobiví a pokud se ti co mají pomáhat a chránit rozhoupají k nějaké akci, tak dotyční si z nich nic nedělají, tak mne napadá, že mnohdy by bylo jediné řešení požádat o pomoc ukrajinského přítele na telefonu.
:-(