Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je tohle klasický běžný německý bankovní účet nebo ne?

Zdar, nějaká investiční poradkyně mi nabízí že mi založí online bankovní účet u Deutsche Bank. Žiju v Německu ale nemám zde zatím zařízený pobyt, Deutsche Bank umožňuje založit účet bez pobytu a prej všechny hesla a karta přijde na mojí adresu v Česku. Jasný bez pobytu mi banka neumožní půjčky atd. ale na to kašle pes. Jenže se mi něco nezdá, posílám odkaz, píšou úrokový bankovní účet a ne běžný účet. Co znamená úrokový účet? Není to spořicí bez karty bez možnosti plateb?
Já potřebuju klasiku běžný účet s debetní kartou.

https://www.dvag-produktinformationen.de/deutsche-bank/girokonto/zinskonto-plus/

Poraďte, nechci si od ní nechat založit něco co nechci a z čeho ona bude mít nějaké provize.
Už jsem ji poslal výplatní pásku a kopii obou stran občanky. Na email už mi přišel dokument k elektrickému podpisu, jsem na pokraji se podpisu ďáblu?

Deutsche Bank umožňuje založit účet bez pobytu

A což se zeptat v té bance sám, když tam žiješ? Prostě jestli to jde si tam ten účet běžný založit a co k tomu je potřeba. Když se budeš jen ptát, tak asi ani doklady předem chtít nebudou, takže budeš anonymní. A taky si nech to ZinsKonto Plus vysvětlit, co to je. Zatím bych jí nic nepodepisoval, než to zjistíš.

Žiješ v Německu, tak snad alespoň trochu německy rozumíš a mluvíš. Tak šup-šup do banky, snad tam nějaké jsou, na to žádnou investiční poradkyni nepotřebuješ.

OT: všichni "investiční poradci", s kterými jsem měl možnost se setkat, byli <píp>. Naučených pár frází, trochu zlomyslnější dotaz nebyli schopni odpovědět. Všichni do jednoho hledí výhradně na jedno jediné: svou provizi.