Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna společenské smlouvy

Zdravím, mám dotaz ohledně změny společenské smlouvy při situaci 3 zakladatelů každý se stejným vkladem. Při založení nebyla ve společenské smlouvě sjednána valná hromada a tedy firma nemá možnost rozhodovat a hlasovat ani např. nad účetní uzávěrkou.

Pokud by jeden společník blokoval vyhotovení nové spol. smlouvy za účelem přidat valnou hromadu, uspořádat ji a schválit účetní uzávěrku v zákonem dané lhůtě, má na tento krok právo? Případně je to napadnutelné soudně? Děkuji.

Děkuji Vám za odpověď. Upřesním trochu situaci. Ve společenské smlouvě není zmínka o valné hromadě, byla to co nejlevněji založená firma, takže obsahuje jen úplný zákonný základ, nic o zasedání nebo svolání valné hromady tam není. I v tomto případě je možné valnou hromadu svolat?