Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemocná babička

Dobrý den,

bydlím v domě se svým dědou a babičkou.
Babička je notorický alkoholik, byla dvakrát zavřená někde v ústavu.
Moje babička u nás doma dělá strašný nepořádek, kálí po podlaze atd.
Nepamatuje si věci 5 minut zpátky.
Jelikož nám znepříjemňuje život smradem, a hlavně výkalama které jsou úplně všude na podlaze po zdech atd.
Tak se jí chceme nějak zbavit, ať už by to bylo umístěním do domova dd, či ústavu.
Nevíme však jak bychom to mohli provést či zda je to vůbec legální.

Pozn. Babička si za to může sama, pije přes 30 let a hodně kouří, není ji vůbec pomoci, a ani to už není ona.

Mám pro tebe špatnou zprávu, neexistuje instituce, která by si babičku neschopnou samostatného života vzala. Respektive za peníze jde dneska všechno, ale pokud babičku chcete někam odložit jen tak bez placení, těžko to půjde. Ten dům je koho? Jestli babičky a dědy, tak se můžeš maximálně odstěhovat.

Existují různé poradny: rozhodně bys tam neměl jít s tím, že se chceš babičky zbavit, ale že jí chceš pomoci žít důstojnější konec života. Určitě ti mohou pomoci. Ty poradny jsou často součástí městské agendy, takže bych na tvém místě šel na městský úřad tam, kde žiješ a zkusil první informace zjistit tam.

Nejde jí domluvit, aby se šla léčit? Předpokládám, že po dobrém to asi nepůjde, když to trvá tak dlouhou dobu. Asi bych zavolal na psychiatrické oddělení někde poblíž a domluvil se, ať pro ni přijedou. Když mně bylo 18, byl jsem namísto vojny na civilce a podobné pacienty jsem převážel (dobrá zkušenost). Ze začátku žádný med, ale po půl roce byli chovanci z ústavu jako vyměnění. Navíc to tam není vůbec špatné, když jsem se tam porozhlédnul, tak tam mají denní program a nějaký režim, což udělá celkem hodně. Je to už sice hodně dávno, ale nejspíš se nic nezměnilo. Každopádně za to může vždy daná osoba, která alkohol užívá ve velké míře...
Zavolej na nejbližší psychiatrické oddělení, oni Ti poradí.