Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ukončení autopojištění přes e-podatelnu

"Pro ukončení smlouvy je nutné nahrát vlastnoručně podepsanou žádost a přiložit doklad potřebný k jejímu ukončení. Samotný doklad je nedostatečný". konec citace pojišťovny

Vlastnoručně podepsanou žádost o ukončení pojištění jsem nahrál k odeslání pojišťovně, ale nevím co se rozumí dokladem? Osobní doklad - naskenovaný občanský průkaz? Ale to by bylo zvláštní, co to má být za doklad? Děkuji

Nejspíš tím myslí např. kupní smlouvu či doklad o ekologické likvidaci. Prostě něco na základě čeho mohou uznat, že pojištění už nemá smysl. Jinak se dá pojištění ukončit jenom klasickou výpovědí nejméně 6 týdnů před výročím smlouvy.

aha takže pokud jí ukončuju kvůli navýšení pojistného, které mám nárok odmítnout a smlouvu vypovědět měsíc po doručení výročního dopisu, tak žádný doklad nahrávat nemusím, jen tu podepsanou žádost o ukončení, chápu to dobře?