Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Datová schránka - zase to stát nezvládl

Tak se nám opět stát vycajchnoval a svou naprostou ignoranci vyjádřil povinným zřízením datových schránek všem vyjma nepodnikajícím fyzickým osobám, naštěstí.

Z toho samozřejmě vznikají neřešitelné problémy a na jeden takový jsem narazil a zajímalo by mě, jak byste to řešili?

Známá má povinnost podat přihlášení k dani z nemovitých věcí, neboť v 2022 nabyla nemovitost. Tato povinnost je zákonem daná do 31.1.2023.

Finanční správa jí ale jako osobě podnikající, ikdyž momentálně ne (pozastavená živnost), odmítla přijmout daňové přiznání na papíře a odkázali ji na datovou schránku, přes kterou je to povinna podat.

Ovšem ona nemá datovou schránku a nemůže si jí ani založit, protože všem vyjma nepodnikajících fyzických osob bude zřízena od 1.1.2023 automaticky a to nejpozději do 31.3.2023.

Jinými slovy idiotský stát chce daňové přiznání přes datovou schránku do 31.1.2023, ale datovou schránku jí zřídí až 31.3.2023, tedy o dva měsíce později.

No hlavně, že Fialova vláda pablbů zrušila EET, ale mnohem větší zlo datové schránky nechali a teď se živnostníci dostávají do neřešitelných situací!!!

Řešení:

Nesmysl, nemá zpřístupněnu DS = nemá povinnost ji použít. Mimochodem, existují jiné způsoby elektronického podání, na papír to tiskne jen pitomec. https://adisspr.mfcr.cz/pmd/home

Edit: tu povinnost mít DS vymysleli šulini z ANO, takže proč si nekopnout do Fialy, že.

Ok, díky. Vyřídím, ať si vytiskne to info a jde jim to na finančák omlátit o hlavu. Super, že zase stát zřídil něco, v čem se úředníci sami nevyznají. :-/

Od Fialy se čekalo, že povinnost datovky zruší, ale zrušil EET. Přitom EET byla jediná dobrá věc, kterou Babiš za svou "státní" kariéru "vymyslel".