Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno okapové chodníky okolo bytového domu, kdo je vlastník (správce)

Dobrý den

Chci se zeptat, jak je to s vlastnictvím (správou, údržbou) okapových chodníků (součást hydroizolace) okolo bytového domu? Kdo a na čí náklady by měl provádět údržbu? Bytový dům nebo majitel pozemku-město? Nemůžu nikde dohledat, zda se okapový chodník bere jako součást nemovitosti či nikoli.

Děkuji za připadnou odpověď

S pozdravem Homola R.

Patrí to k domu - teda je to vaše. Mesto s tým nemá nič spoločné. Okrem toho - ak ste podieloví vlastníci bytového domu, tak ste i podielovými vlastníkmi (pokiaľ to nie je v prenájme) i pozemku pod týmto domom -to všetko zistíš z listu vlastníctva.