Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zjistit rozsah pojištění půjčeného auta?

Zdravím Vás,
půjčil jsem si auto z půjčovny.
Bohužel jsem měl při cestě kolizi s větví po čerstvém polomu, což poškození disku kola a způsobilo únik oleje z motoru. Přivolal jsem policii kvůli tomu, aby škoda mohla jít na pojišťovnu.
V tomto duchu probíhalo i předání vozu v autopůjčovně.
Ale až posléze autopůjčovna sdělila, že prý neměla pojištěný motor a kola, na kterém vznikly závady (únik oleje) a že tudíž po mě požaduje úhradu celé částky za opravu. Údajně prý má pojištěnu pouze karoserii a interiér, na kterých škody nevznikly.

Jak mohu ověřit, že náhradu nežádají paralelně po mě i po pojišťovně? Číslo pojistky mám, ale v pojišťovně mi na základě jen tohoto údaje nic nesdělili.

Ve smlouve mas urcite popsano, ze je auto havarijne pojisteno. Plus za co odpovidas. Prostuduj to a pripadne to sem dej. Jestli sis pujcoval auto s tim, ze je pojistene a ty platis jen spoluucast, nemelo by te tvrzeni pujcovny zajimat. O tom, ze by se havarijni vztahovalo jen na karoserii jsem v zivote neslysel. Spis to zni jako nejaky ojeb. Jestli pujcovna po tobe neco chce, at pravni narok dolozi (pojistnymi podminkami a vyjadrenim pojistovny). Pokud to nedodaji, at si trhnou nohou. Nemuzou ti jen tak rict "tohle platite vy".

Moc ho neodsuzuj. Když potřebuješ narychlo auto tak to asi hned neřešíš. Léta jsem si půjčoval na dovolené auto v zahraničí absolutně neznalý cizí jazyků. Při jednom půjčování na Menorce byla v půjčovně Češka, která mi vysvětlila, že auta jsou pojištěná, ale mimo spodku vozidla proti poškození jízdou v terénu. Na tom ostrově, pokud jsi se chtěl dostat k nějaké pláži tak jsi musel jet po polňačkách, na kterých bylo přehršel kamenů.:-)

Já jsem se pojistil proti škodě zaměstnavateli když mne jmenovali řidičem referentem a dozvěděl jsem se, že služební auta nejsou havarijně pojištěná. Naštěstí se mi na cestách nic nestalo, tak jsem nemusel řešit co by z té pojistky bylo případně hrazené. Ale jako informace pro případné další pojištění to poslouží.
:!: