Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rozdílné data na smlouvě

Mám smlouvu s úředně ověřenými podpisy obou stran. Jedna ze stran do kolonky V ____ dne ____ neuvedla datum ani místo podpisu, tak jsem tam dopsal stejné datum, kdy jsem podepisoval smlouvu já. Až později jsem si uvědomil, že to je jiné datum, než den, kdy byla smlouva protistranou podepsána a úředně ověřena. Může to být problém a důvod neplatnosti smlouvy?

Je celkom irelevantné, či je tam dátum, alebo nie. Hlavné je, aby ten podpis BOL overený a na dokumentoch bola overovacia doložka (razítko). Notár/overovací úrad totiž si všetko zaznamenáva vo svojom registri. Dôležité je, aby ten dátum NEBOL neskorší, ako bol dokument overený (vtedy by bol problém) - pokiaľ je dokument overený a nemá dátumu u jednej zo zmluvných strán - berie sa potom dátum podpisu dokumentu ten, ktorý je uvedený na overovacej doložke.
Pre prípadných "vrtákov" - párkrát som pracoval s takýmito zmluvami (prevody nehnuteľností a pozemkov) a len na jednej z nich som uviedol miesto a dátum. Na ostatných kataster ich bral podľa overovacej doložky.