Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cestování na nemocenské

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli lze či jde zařídit,aby člověk na nemocenské na max. 3 dny odcestoval za rodinou na Slovensko. Jedná se o důležitou rodinnou událost. Na nemocenské nejsem z důvodu infekce či chřipky,apod., ale do práce nesmím dokud nebudu 100% vyléčena(jako nedoléčené by mi to moc neprospělo(skončila bych znova na neschopence) Přerušit neschopenku se mi moc nechce. Zaměstnavatel by to bral jako častou neschopnost,nesmí to být po sobě.Děkuji.

Můžeš mít denně (snad) až 6 hodin vycházky, ale že by to mohl MUDr. protáhnout třeba na 3 dny, nevěřím. V době mimo povolené vycházky může dodržování léčby kontrolovat OSSZ nebo (prvních 14 dní) zaměstnavatel. Pokud nemocného doma nestihne, může z toho být problém (krácení nemocenské, možná další).

...Budu to muset prerusit tu neschopenku, odjet musim.

Musíš akorát platit daně a umřít. V tomhle pořadí. Všechno ostatní pouze můžeš.
Buď se s doktorem dohodneš nebo ne.
Co se stane, když tam nepojedeš?
Představ si, že by sis nezlomila ruku ale nohu a skutečně bys z domova na krok nemohla. Přežila by to rodina?
:-(

K tvojí poznámce "Musíš akorát platit daně a umřít. V tomhle pořadí. Všechno ostatní pouze můžeš." bych doplnil poznámku - musíš "poslouchat". 8-)

A když nebudeš? Zkus neposlouchat svoje tělo, že má žízen, nebo hlad? Když nebudeš, až ... pak umřeš. Ale to jen na okraj.