Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Exekuce a dům hlídá pes

Dobrý den, prosím o radu.

Jaké právo má exekutor na vstup do domu pokud v domě nikdo není a za dveřmi štěká pes, přesněji amstaff, co přesně si může exekutor dovolit ke zvířeti?
Pokud by jej mohl uspat, má povinnost nejprve oznámit telefonicky povinného o tom, že se chystají psa uspat?

Předem děkuji za odpověď.

Dodatek - pes není můj, bydlím u rodičů.

Rodiče mají právní ochranu kde mají nafocený majetek, vše sepsáno a vpodstatě není ani jejich ale pronajímají si ho, je to složitější. Momentálně mám strach o našeho psa, protože i kdyby exekutor sepsal majetek, zabavit jej nemůže, rspektive může, ale nasere si sám sobě pod nohy.

Díky za radu.

Exekútor obvykle príde v sprievode polície a pokiaľ pes nejako “obmedzí “ činnosť exekútora a policajného doprovodu,polícia sa so psom nijako hrať nebude,nevyplýva mu žiadna povinnosť informovať o tom,čo bude robiť s nejakým psom,ktorý nejako bráni alebo narušuje úradný výkon. Exekútor má právo vstúpiť do obydlia aj v neprítomnosti exekuovaneho a má právo zabaviť alebo označiť všetky veci ,o ktorých sa domnieva,že by mohli byt majetkom exekuovaného,neprávom zabavené alebo označené veci budú musieť rodičia žiadať naspať v tvz.vylučovacej žalobe,žiadna právna ochrana vopred nemá žiadny právny účinok ,spôsob exekúcie si určuje exekútor ,nie nejaká právna ochrana dopredu….Treba si uvedomiť ,že exekútor je poverený súdom vykonať exekúciu ,nerobí to z titulu ,že je exekútorom,ale že bol poverený súdnym rozhodnutím ,kvôli tomu ani ochrana dopredu pred nejakým rozhodnutím súdu nemá žiadny účinok ,súd rozhodne,exekútor vykoná a exekuovaný je povinný to strpieť…..