Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kupní smlouva přes zprávu

Dobrý den, zakoupil jsem dalekohled za nemalé peníze, u kterého jsem až doma zjistil vadu, kterou způsobil sám prodávající. Předání bylo osobně a kupní smlouva poslána přes watsapp. Viz.
Dnes jsem si vyzkousel dalekohled Vixen ark 20x80 je v poradku a jsem seznamen s jeho stavem a nemam k tomu vyhrady. Stejne tak i ke stativu Velbon DV-6000 a hlavu Velbon PHD-51Q. Dohodnuta celkova castka 13000kc. Dnes predano v hotovosti 5000kc a po vzájemné dohode, poslu mesicni splatku 8x1000kc. Vzdy k 15dni v nasledujicich měsících.

Na tom prodávající:
Potvrzuji nasi dohodu a poslu cislo uctu.

Je tahle smlouva platná? Nejde se s ním dobře domluvit na vrácení, moc nebere telefony, dává takove termíny, kdy pak dva dny píše že nema čas, nebo ať pošlu zasilkovnu a stejně mě nedal adresu...
Děkuji Zdeněk

Nejsem právník, jen laický názor:

jsem seznamen s jeho stavem a nemam k tomu vyhrady

a vzápětí

jsem až doma zjistil vadu, kterou způsobil sám prodávající

To se bude asi dost těžko prokazovat - jestli tam ta vada byla nebo nebyla. Ani ve smlouvě není uvedena nějaká záruka na skryté vady nebo všeobecně. (možná platí nějaký záruční doba ze zákona, ale u použitého zboží pochybuju)

Prodávající opravoval na dalekohledu pravý doostřovací okulár, ale špatně. Předání bylo v podvečer, takže nic moc podmínky na test optiky a ještě jsem se díval na sloup tak 70 metru daleko, kde vada nevynikla. Jde to dobře vidět až při ostření na vzdálenější objekty. Samozřejmě on mě tvrdí, že opravený je správně... Ve smlouvě je ale napsáno, že je dalekohled v pořádku, což se da prokázat, že nakonec neni. Taky na samotném dalekohledu je vidět lepidlo po jeho opravě. O tom jsem samozřejmě věděl, ale kupoval jsem ho s tím, že je opticky v pořádku.