Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sázení stromků u řadových domků

Ahoj, vedel by nekdo jak pohlizi zakon na sazeni stromků, keřů na zahrádce, která je malá a jedná se o zahrádku řadového domků? Zákon stanovuje minimálně 1,5 metrů od hranice, jenže dodatek je okolnosti závisí na realných skutečnostech. Pokud je tedy domek řadový, pak je možné sázet v blížší vzdálenosti? Protože ta zahrada sama o sobě nemá přes 3,5 metru šířky. (předzahrádka)

Asi bude záležet jaký stromek? Malou zakrslou tůji nebo třicetimetrový smrk? Pokud stromem nebudeš nikoho omezovat (zasahovat na cizí pozemek, padající listí, atd.) tak by to snad nikomu vadit nemuselo.

Nebo se ještě jednou zamyslet, jestli to musí být strom? Existuje spousta jiných křovin a rostlin.