Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kanalizační šachta a vodovodní přípojka

Zdravim. Vedel by tu nekdo kdo je je odpovědný za opravy a údržby vodovodní přípojky a kanazační šachty (kanalizace) na svém pozemku? Podle 274/2001 Sb o vodovodech a kanalizací chápu tak, že pokud jsem postavil barák na pozemku po roce 2001 jsem jejich vlastníkem, ale opravy a údržby provádí provozovatel, který je odpovědný za vodovodní řád v dané oblasti? Nebo se pletu a zodpovídám za ně já jako vlastník pozemku?

Podle zákona o vodovodech a kanalizacích č. 274/2001 sb., který platí od 1.1.2002, je vlastníkem kanalizační přípojky, popřípadě jejich částí zřízených přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona, vlastník pozemku nebo stavby připojené na vodovod nebo kanalizaci, neprokáže-li se opak.

Opravy a údržbu kanalizačních přípojek uložených v pozemcích, které tvoří veřejné prostranství, zajišťuje provozovatel ze svých provozních nákladů.
:>:V ostatních případech zajišťuje opravu a údržbu na své náklady vlastník připojené nemovitosti.

Informace o kanalizačních přípojkách jsou uvedeny v § 3, zákona 274/2001 sb. o vodovodech a kanalizacích.