Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Datová schránka - jak zjistím, jestli ji mám?

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-datova-schranka-archivace-90-dni-230346

Nejsem a nikdy jsem nebyl živnostník, podnikatel, ani nějaký činovník v jakémkoliv spolku. A ani jsem se nezajímal, jak si založit datovou schránku.
Rád bych se ubezpečil, jestli mi ji nějaký dobrý víl z vlastní iniciativy bez mého vědomí a souhlasu nezaložil a jestli mi tam nenabíhá nějaký nedoplatek za placenou službu.

Dá se to jednoduše zjistit?
:-(

Takových případů může nastat odhadem kolik? Kolik lidí neví, že je nebo byl podnikatel? Kolik lidí neví, že je předsedou spolku, SVJ či něčeho podobného? Kolik těchto lidí si nevšimlo v médiích, že se datovky některým subjektům automaticky přidělují? Snad svéhlavý eko-poustevník v lesích či někdo v kómatu?

A nejlepší je, když někdo, kdo je hodiny denně na internetu, se ptá, jak zjistit, zda datovku náhodou nemá - když není žádný důvod aby ji měl automaticky zřízenou :-p

-------
Mně v souvislosti s datovkama vadí jen jedna věc. Že stát pokrytecky tají (asi nechtějí ubírat kšeft České poště), že předraženým datovým trezorem není potřeba se vůbec zabývat, když existují bezplatné varianty, uschovávající zprávy se vším všudy (doručenky) zdarma a navždy, lokálně. Odkaz na "Datovka" jsem tu už dával x krát. Koukal jsem do své databáze; pomalu 50 datovek, nejstarší v provozu cca 10 let, obsazený prosto skoro 8GB. Kontrola a stažení nových zpráv ze všech schránek = jeden klik myší.