Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zodpovědnost za závadné články

Ahoj, měl jsem jeden web do kterého jsem přispíval ze začátku já, ale později jsme byli dvá. Ty stránky ještě nebyli hotové, tak jsem mu pujčil svuj účet. On tam napsal něco co neměl (ukrajina x rusko), někdo se toho chytnul a nahlásil to. Jelikož to byl můj účet jsem za to stíhán já. Kdo je ale z trestního hlediska za to opravdu odpovědný? Já nebo on. Nemám nikomu jak dokázat že jsem články nepsal já.

Právne? Jedine TY.
A) Svoj účet si máš chrániť, pretože si zaň zodpovedný.
B) Všetky príspevky podané pod tvojim účtom inou osobou sú brané ako tvoje príspevky - viď bod A)
C) Zásada je, že prístup do účtu sa neposkytuje inej osobe.

Samozřejmě, že ten, kdo to napsal. V normálním demokratickém státě je vždy zodpovědný ten, kdo něco nezákonného provedl.

Soud tam musí dokázat, žes to byl ty nebo případně spoluvinu, teda, žes mu záměrně poskytl přístup, aby to mohl spolupachatel udělat. Když ti hacknou účet, tak za to taky nebudeš moct ty.

U nás bohužel, soud se tím nebude nijak extra zabývat, prostě to byl tvůj účet a basta, nějaké dokazování, žes to byl ty, nic takového nebude. Moc práce pro soudce i pro statního zástupce, hlavně to budou chtít mít rychle z krku, aby mohli na pivo, takže s nějakou spravedlností nepočítej. Leda bys měl štěstí a narazil na jednoho ze sta, teda na poctivého pracovitého soudce.

tu k žiadnemu dokázatelnému hacknutiu,ani nejakému dokázatelnému násilnému donúteniu k takejto činnosti nedošlo,takže nejaké detské vyhováranie sa nepomôže...je to jeho účet,on zodpovedá za svoj účet v rámci svojich možností,súd bude vychádzať z toho,čo bude mať k dispozícii a pokial tam nebude viditelný aspoň nejaký pokus o neštandardné prihlásenie,tak je to viac než jasné......