Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Most postavený před více než 30 lety - právní legitimita

Ahoj,

mám jediný možný příjezd k mé nemovitosti přes cestu označenou "ostatní komunikace" - polní cesta.
Právo jezdit k nemovitosti fungovalo přes 30 let.

Nicméně cesta není v mém vlastnictví a ani tam nemám břemeno jízdy.
Navíc je v cestě u mé nemovitosti menší most, který postavil můj otec (přes potok).

Nyní se má "teta" snaží mě odstřihnout přístup k nemovitosti (příjezd jediný).

Když její první právník nedokázal spolknout její lži, najmula si dalšího - bezobratlového.

Ten tvrdí, že potok je černá stavba na jejím pozemku.
A poslal mi následující otázky:

-ve vlastnictví koho se předmětný most nachází;
-na základě jakého soukromoprávního titulu je tento most umístěn na pozemku mé klientky
-kdy a jakým rozhodnutím byla stavba a následné užívání povoleno ze strany veřejnoprávních orgánů

Teta dobře ví, že její rodiče nám stavbu povolili, když neprotestovali.
Také je pravdou, že k mostu vede "ostatní komunikace" - jako důkaz. Most vede přes potok státu.
Ale na straně druhé je pravda, že k mostu nemám žádné doklady.

Jak se k tomu mohu postavit? Je to fau-paux právní klička, to ano.
Ale postavit se musím i k tomuto. Jak byste reagovali Vy ?

V příloze přikládám nakreslený plánek.
Podotýkám, že most vede jen na můj pozemek a už nikoho dalšího

Ahoj.
Opět díky za názor.
O používání v "dobré víře" také vím.

Jde mi o to, že oni zjistili, že mi tam vede přes potok most na který "nemám" papírové stavební povolení.
Domnívám se, že když most postavil na vlastní náklady můj otec, tak teď jsem vlastníkem já. (Když jsem zdědil vše, i pozemek).

Ale také mi jde o to, že se toto snaží nějak proti mě využít a já potřebuji vědět, jak se efektivně bránit proti tomuto zjevnému bezpraví.
Samozřejmě o most nejde, ale ona chce docílit toho, aby ho mohla zbourat a aby pak můj pozemek měl nulovou hodnotu kvůli (ne)přístupnosti na něj.

Dokonce jsem toho názoru, že já jim na tyto dotazy nejsem povinnen vůbec odpovídat.