Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zrušit již zaplacenou objednávku ledničky online ("klamavé datum dodání" až za 14 dní)...?

Dobrý den

Objednal jsem si ledničku z electroworldu, online, již zaplaceno kartou online. Objednávka byla včera v neděli (30. června). Zboží měli na 20+prodejnách a bylo napsáno že je skladem a bude u mě 1.8... Tzn. v úterý... Čekal jsem že to budu mít tedy v úterý, nejpozději ve středu (2-3 dny dodání od objednávky v neděli)... K mému překvapení mi dnes (pondělí) došel email s tím že zboží mi dodají/bude skladem až někdy za 14 dní (v půlce srpna)... To se mi vůbec nelíbí (!). Jednak nemuzu úplně tak dlouho čekat na ledničku a jednak mi to přijde naprosto retardované když píšou (klamavě/nepřesně/chybně) že zboží mají skladem (píšou to i dnes) a že ho jsou schopni dodat do středy... Psal jsem tam jestli to není chyba (těch 14 dní), čekám na odpověd...

Můžu/mám ze zákona (a v reálu prakticky proveditelné) možnost zrušit objednávku a požadovat plné vrácení peněz...? (k žádnému dodání ničeho ještě nedošlo, takže by to snad mělo jít ne...?) Na ledničku se mi fakt půl měsíce čekat nechce a už vůbec ne když mají uvedeno že je skladem (a na 20+ prodejnách (asi ale vystavená přímo))...?

Děkuji

Napište, že odstupujete od smlouvy, protože zboží nedodali a Vy nemůžete čekat. Je naprosto nepřípustné čekat na pračku nebo ledničku takovou dobu. Oni sami měli tuhle možnost nabídnout. Setkal jsem se vícekrát s tím, že obchod neměl skladem to, co si myslel, že má, a rovnou psali, jestli chci čekat, nebo objednávku zrušit nebo změnit na něco, co skladem mají.
Tohle vypadá na pěkné vykuky, co mají všechno skladem a po objednání se teprve ukáže, že ne. Měl jsem za to, že se to už dneska tak nedělá (to bývalo v počátcích e-shopů), přecejenom lež má krátké nohy a trvá jen chvilku, než se to projeví v recenzích obchodu. Pokud je něco skladem na 1 prodejně, jsem ochotný uvěřit, že se to poškodilo a podobně, a neni to. Ale tohle vypadá na pěkné vykuky, nebo tam mají děsný bordel.

Mimochodem, když jsme naposledy kupovali lednici, tak jsme ráno objednali a odpoledne jsme ji měli doma. To ještě fungovalo u nás Planeo.