Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nabídka služeb na "splátky" zákazníkům OSVČ

Zdravím,

neměl by tu někdo přehled o tom, jak lze legálně nabízet zákazníkům služby na splátky?

Vykonám pro zákazníka nějakou práci. Řekněme můj náklad 33% a 77% výdělek. Rád bych nabídl zákazníkům možnost konečnou částku za službu rozložit třeba do tří splátek. Modelově se mi to vyplácí, než je bezhlavě odmítat. Vždy je tato služba spjatá s jejich vozidlem.

Samozřejmě se nabízí možnost faktur s delší splatností, ale nemyslím si že je to úplně bezpečná a správná cesta. Pak se zde nabízí třeba možnosti "Uznání dluhu". Nemám však přehled o vše možnostech a těžko se to dohledává. Nemyslím si, že úplně mohu nabízet služby na způsob "půjček".

Budu rád za veškeré nápady, připomínky a další.

Ono by se to dalo napsat i přímo na fakturu, ale smlouva (s podpisem) odběratele je jistější a čistější.

Na fakturu bych pak jako datum splatnosti uvedl datum té poslední požadované splátky a někde dole uvedl poznámku, že úhrada této faktury se řídí podepsanou smlouvou xx/2023.