Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nárok na diety i o víkendu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli mám jako zaměstnanec nárok na diety i o víkendu ? Normální pracovní dobu mám 8hod. po-pá. Pokud mě zaměstnavatel vyšle na služební cestu, platí mi za každý den diety. když ale budu na služebce třeba měsíc v kuse, bude mi zaměstnavatel vyplácet diety i o víkendu kdy nepracuji a jen "čekám" na hotelu ? Děkuji za odpovědi

To je spíš otázka na Tvého zaměstnavatele, ale podle všeho ano. "Jestliže zaměstnavatel vyšle zaměstnance na služební cestu tak, že její doba zahrnuje i víkendové dny, pak náhrady cestovních výdajů náležejí zaměstnanci i za tyto dny bez ohledu na to, zda v tyto dny pracuje či nikoliv, rozhodující je, že pracovní cesta trvá."