Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vražda?

Opily ridic srazil pritelkyni, ktera byla v 3. Měsíci těhotenství. O dite jsme následně prisli a možná uz nikdy nebudeme moct mit dalsi. Je to vražda? Nebo bude souzen jen za alkohol a srazku? Dekuji 😕

Úmrtí nenarozeného dítěte ve 3. měsíci určitě není možné kvalifikovat jako zabití ....

Tohle bude spíše kvalifikováno jako ublížení na zdraví případně obecné ohrožení.

Každopádně vy se můžete do trestního řízení přihlásit s nárokem na škodu. Dle § 2959 o. z. při usmrcení nebo zvlášť závažném ublížení na zdraví odčiní škůdce duševní útrapy manželu, rodiči, dítěti nebo jiné osobě blízké peněžitou náhradou vyvažující plně jejich utrpení.
Nechte si vypracovat posudek z psychiatrie, že s u vás rozvinula PTSP a spolu s úmrtím nenarozeného dítěte může jít odškodné klidně k 1M, což bude pachatele bolet mnohem více než trest, který dostane od soudu a který bych tipoval tak na 1-2 roky podmínky max.

Pouze pokud by Vám v trestním řízení soud nepřiznal dle Vašeho názoru dostatečné odškodné bude třeba jít do civilního řízení.