Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co dělat když kupující nereaguje na přepis.

Dobrý den, v roce 2019 jsem prodal vozidlo a v dobré víře jsem dal plnou moc k přepisu. Kdybych se nepřihlásil do portalu občana tak bych ani nevěděl že auto je stále napsáno na mě. Na dopis s novou plnou moci pán nereagoval. A tudíž mám v ruce jen dodejku z pošty. Teoreticky bych mohl využít zákon o GDPR a požádat o výmaz z registru vozidla jelikož faktický stav vozidla je jiný než ve skutečnosti kdy vozidlo již nemám a logicky mi tím hrozí újma ale nevím zda to jde využít i v praxi. Děkuji za případné rady.

Kdoví, jestli auto ještě existuje nebo kolikátého má majitele. Zajdi na registr s kupní smlouvou a tou dodejkou a nech si poradit. Oni tam i uvidí, zda a kdy má poslední TK. Jinak z článku od Wikana:

Pokud se vám naneštěstí stane, že nový majitel nepřepíše auto na sebe, rozhodně nehledejte řešení v diskuzích na internetu a obraťte se rovnou na oficiální úřady.