Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bankovní identita

ahoj, jste ochotni předávat své osobní údaje ale i fotokopie dokladů jakési soukromé akciové společnosti Bankovní identita, a.s. (tedy nejen bance), abyste mohli použít tzv. bankovní identitu? A proč toto vlastně vůbec existuje, když by to vše mohlo být řešeno přes státní datovou schránku? Jako mě se to samozřejmě nelíbí, u banky bych to ještě zkousnul, ale při použití bankovní identity to chce předávat i do té akciovky a tam vůbec nevím jakým lidem by se mé údaje a doklady dostaly do ruky. Takže jsem dal nesouhlas a kašlu na to, raději si zajdu vyřídit osobně.

Řešení:

Ano jsem a už jsem to i udělal. Teoreticky by to asi přes datovou schránku udělat šlo, ale s jejím vlastnictvím se člověk upisuje k dalším povinnostem.
Jinak vlastníci Bankovní identity jsou samy zapojené banky.

Proč to existuje? Protože v bance máš svou identitu ověřenou - doklady atd.
Banka zprostředkuje ověření identity stejným přístupem, jako se přihlašuješ do bankovnictví.
Kromě banky můžeš použít eIdentitu, eObčanku, mobilní klíč eGovernmentu apod. což jsou ještě větší zhůvěřilosti než ta bankovní identita.