Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poškrábaná tapeta od kočky, která ale je z druhé strany od plísně

Zdravím,

kočka lehce v pronajatém bytě poškrábala tapetu, vidět to je jen z blízka, ale do zdi za tapetou evidentně teče někudy voda (z druhé strany je koupelna a na zdi je sprchový kout se syfonem pro pračku), zeď je nažloutlá a jinde se plíseň netvoří.

V bytě jsme teprve 6 měsíců a přemýšlel jsem, kdo bude hradit škody. Jestli my, kteří si nepohlidali kočku, nebo majitel, kterému plesniví zeď s tapetou.

Děkuji za odpovědi.

Dost možná o tom dokonce i majitel věděl a řešil to tak, že místo, kde se nachází z té vody "mapa", tak zafláknul tapetou a o to jednodušeji se mu to podařilo pronajmout. Jsou i taková nájemníci, co by takovou věc ani neřešili, pak i takoví, co by raději rychle z "nemocného" pronájmu utíkali. 8-)