Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spor o strom

Dobrý den
V této problematice se nevyznám proto omluvte možná mírně zmatený popis.
Bydlím v bytovém domě jehož součástí je přední a zadní sdílená zahrada.
Na zadní zahradu je přímo napojený neoddělený pozemek který je dle katastrální mapy Městský.
Na hranici mezi těmito dvěma pozemky stojí vzrostlý strom.
Dle dostupného měření je strom ze 4/5 na pozemku městském.
Soused o dvě patra výše se rozhodl že mu je nepohodlné uklízet listí které opadává z tohoto stromu.
Proto se svévolně rozhodl jej zbavit větví ponechal pouze kmen.
Nikomu v okolí pravděpodobně tento čin nijak nevadí kromě mě. Strom přímo sousedí s mým balkonem a já se teď musím koukat na pahýl na místo krásné koruny stromu obývané ptactvem.

A teď již ke konkrétním otázkám.

Má na něco takového můj soused právo?

S jakým úřadem bych měl tento problém konzultovat?
Případně...

Asi na to neměl souhlas vlastníka to jest města. Bohužel strom už asi nejde zachránit a pokud to oznámíš máš nepřítele v domě. Pokud ti to stojí o sousedskou válku tak to oznam městu odboru majetku a odboru životního prostředí. Osobně bych to ale nedělal jelikož se za souseda asi postaví víc lidí a ty budeš mít v domě peklo.