Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě auta v autobazaru

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat v pátek jsem koupil auto a po cestě cca 50 km jsem zjistil skrytou závadu.
O které mi nikdo neinformoval.

Jak mohu postupovat?

Mohu odstoupit od smlouvy?

Děkuji za vaši pomoc.

Karel už naznačil, ale - pokiaľ v zmluve NIE JE uvedená závada - teda skrytá - je to dôvod na odstúpenie od zmluvy. S právnikom šup späť do autobazáru s prehlásením o odstúpení od zmluvy z dôvodu zamlčania závady na vozidle.
Môžu sa síce vyhovárať, že "oni o tom nevedeli", ale ako sprostredkovateľ/predajca sú plne za to zodpovední. A potom nech si to riešia s pôvodným majiteľom - ty si v obchodnom styku s autobazárom.
Autobazár má totiž povinnosť preveriť technický stav vozidla, overiť si ho aj podľa VIN čísla (priebehy kilometrov, opravy) a toto potom uviesť v protokole pri preberaní a dokonca i pri sprostredkovaní predaja inému. A zaručene toto nesplnili.