Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co je to za podvodníky na facebooku na Markeplace?

Pokaždé když na facebooku na Marketplace dám něco k prodeji, tak pokaždé mezi první zájemce patří lidi kteří mi píšou toto:

Dobře, ale kvůli vyzvednutí položky jsem zaneprázdněn svou prací, takže k vám domů pošlu pošťáka UPS, aby vám dal peníze v hotovosti a vyzvedl položku, ano?
Od pondělí k vám domů přijde pošťák UPS, aby vám dal obálku s vašimi penězi, a jakmile ověříte své peníze, dáte mu položku, aby ji mohl poslat ke mně domů, projdou v 17 hodin v tvůj domov Ok?

nebo:

Dobré odpoledne. Už jste ho prodali? Mohu si objednat kurýra k vám domů?
velmi dobře, budu objednávat přes zasilkovnu, k tomu budu potřebovat váš e-mail a telefonní číslo

k čemu zde dochází, může mě na místě pokud dám adresu někdo okrást? Nebo chtějí vylákat tel. číslo a email?

Tak jsem si ho zkusil udělat a dostal jsem jen 93%, protože jsem si odmítnul nainstalovat nepotřebné kraviny a neposlal jsem hned peníze na neznámý účet.
Navíc mě to nenechalo odebrat aplikaci práva, která nepotřebuje a dávat jí je nechci.

A jejich představa, že mě do časového presu uvede sdělení, že slevová akce netrvá věčně, ale končí v pátek je docela úsměvná. Sice jsem jim to označil, ale když nakupuju ve slevě, tak je běžné, že tam je uvedené přesné datum včetně času a zóny a odtikávají tam zbývající sekundy.
Zato vůbec není podezřelé, že mě Česká Pošta posílá sledovat balíček odeslaný před dvěma lety - no, i když Česká Pošta ...:-)