Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neplacení dluhu

Dobrý den,
kamarádovi jsem asi před dvěma lety půjčil 60 tisíc korun. Půlku splatil a druhou ne. Nemáme podepsaný sice podepsaný žádný papír, ale v konverzacích na facebooku jsem vše dohledal a vyscreenoval, i hlasové zprávy, kde zbývající dluh uznává. Peníze jsem mu odeslal na jeho účet a splátky mi také posílal na účet. Tudíž je vše lehce dohledatelné. Je to dostatečný důkaz? Projde to u soudu? Můžu žádat také o proplacení nějakých úroků?
Děkuji.

Jako důkaz by to mělo soudu mělo stačit. Problém bude to z něj vyrazit pokud nemá majetek. Vše ale bude záležet na právnících a soudci. Nevím jak je to nyní ale před rokem 2000 se většinou částka do 30 tisíc korun nevyplatila vymáhat jelikož tě to stálo víc peněz a nervů.:-)

Možná než zkoušet soudy (dlouhá a drahá cesta s nejistým výsledkem), by stálo za to ten druh prodat nějaké vymahatelské agentuře. Samozřejmě tak člověk dostane zpět jenom zlomek vymáhané částky, ale zato relativně hned. Teda pokud to ta agentura přijme.