Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Auto bez povinného ručení

Zdravím,

sjednal jsem si nové povinné ručení, ale bohužel jsem přehlédnul datum, a nové pojištění začíná o den později, než staré zaniká tzn. auto bude jeden den bez pojištění. Musím tento jeden den nějak řešit, nebo je to v pořádků (s autem nikam neplánuji jed, tzn. bude v garáži).

Děkuji za odpověď.

PZP je povinné - ako to vyplýva už z názvu. Vyhnúť sa mu na nejakú dobu môžeš napr. tak, že dáš značky do depozitu. Teda nie len tak, že by si nechal auto v garáži. Pre políciu nie je problém nájsť takéto výpadky PZP, databázy sa prehľadávajú automaticky a nezrovnalosti sa hlásia. Na tvojom mieste by som sa snažil vec vyriešiť s poisťovateľom, napr. posunutím poisťovacieho obdobia, alebo doplatením za ten deň.

Nevím, kolik korun, ale strašit umí dobře:

Rozhodně Vám tedy doporučujeme mít vozidlo, které je registrované, každý den pojištěné. Žádná ochranná lhůta pro sjednání povinného ručení neexistuje a i jeden den nepojištění Vás může stát spoustu peněz, což je určitě nepříjemné a hlavně zbytečné.