Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Můžu omezit mého opiléo neschopné otce?

Dobrý den,
měl bych dotaz, můj otec je velmi problémový člověk. Dostane důchod, který defacto propije. Nic doma nedělá, jen leží, pije a kouká na bednu. Finančně se vůbec nehodlá na ničem podílet. Jen dá díl na zaplacení inkasa. Jinak prostě nic, chod domu, podílení se na něčem jako třeba dřevo na topení, uklízecí prostředky, prostě nic. Jen je po něm bordel, bordel a zase bordel. Věčně dosr..é wc, pomočeá deska atd..
Už mě s ním došla trpělivost. Přemýšlím, že ho například odstřihnu od elektřiny a omezím ho v dalších věcech. Např. mu chci udělat úplně samoststné dveře, abysme se vůbec nepotkávali. Chci ho zcela odstřinout od naší kuchyně, kam neusrtále chodí a umývá si svoje "nádobí". Nechtějte vidět, jak to po něm vypadá. Dále chci, aby si k sobě vzal veškeré svoje věci na jeho rádoby vaření a neotravoval v naší kuchyni.
Moje otázka zní, zda je to protiprávní nebo ne?
Už mě s tím člověkem došla trpělivost.

Díky za podporu.

Dobrý den,
Omlouvám se, dostal jsem se k tomu až teď. Nemovitost není psaná na otce, ale na mě s manželkou. Ještě že tak. O další v exekuci přišel. Už tu i několikrát byla PČR, a ti mi potvrdili, že je velmi problémový. Dokonce má v zápisu i napadení svoji matky, když ještě žila.