Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je povoleno parkovat na zatravňovací dlažbě?

Ahoj,

obecně je zakázáno parkovat na nezpevněném povrchu a je za to pokuta klidně i 50 000. Zrovna jsem v mapách na street view hledal, kde budu parkovat a na jedné silnici je hned vedle ní zatravňovací dlažba/tvárnice -
https://bilder.obi.cz/d9b99f08-d388-4ac2-98a4-8d4b87119758/prZZL/image.jpg
a nějak nevím, jestli se to bere jako (plnohodnotný?) zpevněný povrch a můžu tam bez obav parkovat. V zákonech o silničním provozu nemůžu najít nic ohledně pojmů "zatravňovací dlažba" případně podobné názvy.

Víte prosím někdo, jak to s tím je, případně kde se můžu dozvědět odpověď na otázku, zda tam můžu bez obav parkovat?

Díky.

Spíš záleží čí ten pozemek je a jeho zařazení v katastru. Pokud je však někde položena zatravňovací dlažba je to pro to, aby na ni mohla stát či jezdit vozidla. Zatravňovací dlažba se pokládá většinou v místech kde jde o to, aby docházelo k vsakování dešťových srážek a kde už je naplněno procento zastavění stanovené územním plánem.:-)

Pokud správně čtu v katastru, tak by to nemělo být soukromé v té části s dlažbou. Na hodně starším street view jsem náhodou na jedno auto tam stát narazil, tak asi to tak bude schválně kvůli parkovacím místům.
Díky za odpověď.