Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cizinecké tiskopisy v hotelu

Dobrý den,

Dělám v hotelu a máme tu zavedené že každý cizinec(všichni bez občanství ČR tedy i lidi v schengenu, i ze slovenska) musí vyplnit cizinecký tiskopis/přihlašovací formulář, standartní info, jméno číslo OP/pasu, datum narození, adresa podpis atd.

Nicméně mi to přijde trochu zvláštní, chápu to u lidí kteří jsou ze zemí které potřebují vízum pro vstup do ČR pokud to vyžaduje zákon ale u lidí z schengenu mi to přijde zbytečný, nikde jinde jsem to neviděl, ani v jiných hotelech nebo jsem ani já nevyplňoval podobný tiskopis když jsem byl v zahraničí v EU (Pouze když jsem navštívil Tunis což chápu)

informace které jsem našel jsou přímo od cizinecké policie viz https://www.policie.cz/clanek/vyplnovani-prihlasovaciho-tiskopisu.aspx
tiskopis vypadá zhruba takto https://www.vscht-suz.cz/content/files/Cizinecka_policie.pdf

předpokládám že zákon který toto stanovuje je § 182 odst. 2 zák. č. 326/1999 Sb

Ptám se ze zvědavosti, kdyby někdo věděl jak to je tak budu vděčný za informace.

Nevím jak je to teď, ale když jsem pracoval na hotelu a zrovna tam nebyla recepční, tak jsem musel za ni vyplňovat papíry ohledně ubytování a mám pocit, že se to týkalo i Čechů a Slováků. Když nebyl čas, tak jsem občanku nebo pas oskenoval (se souhlasem) a ona to potom posílala na cizineckou policii.
Ale nevím jak často to posílala a jestli i čeké občany. To jsem ale moc nepomohl...

Kdy to bylo cca? Co vím tak Ubyport posílá pouze cizince ale evidenci dokladů a bydliště vedeme u všech hostů a bez poskytnutí OP/Pasu hosta ani neubytujeme.
Takže nutnost evidence je furt stejná, jen systémově se to asi trochu změnilo.