Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémový majiteľ bytu

Zdravím, väčšinou je teda problémový nájomca. No v mojom prípade je to opačne.

Bývam v trojizbovom byte kde sme dokopy traja (ja, majiteľ bytu tiež s nami býva a ešte jeden človek). Každý máme svoju izbu. Problém je však majiteľ bytu. Keďže býva s nami, má izbu vedľa mojej. V tomto byte bývam už 7 rok a nikdy neboli problémy. Avšak posledný rok to ide s bytom a teda aj s majiteľom dole vodou a to rapídnou rýchlosťou. Už vyše 5 mesiacov nemáme vaňu, pretože majiteľ bytu je neschopný ju namontovať (musel ju vymontovať pretože 3 roky vytápal suseda pod nami (a celé 3 roky to neriešil)). Sprchovať sa teda musím buď v práci, kde tečie len studená voda alebo chodím po známych a pýtam sa ich či sa u nich môžem osprchovať... Ako som už spomenul... S majiteľom bytu to ide dole vodou posledný rok. Dal sa dokopy so skupinkou ľudí čo fetujú a pijú alkohol. Aby toho nebolo málo, túto skupinku si nasťahoval ku sebe na izbu a teda fetujú a pijú na svojej izbe. Majiteľ bytu už niekoľký mesiac vôbec nechodí do práce a keď som sa rozprával s domovníkom, dozvedel som sa že ani neplatí nájomné. Žije teda len z toho, čo mu my nájomníci platíme za nájom. Na svojej izbe neustále robí bordel, hluk a ja kvôli tomu nemôžem ani spávať a vždy keď idem do postele tak začnem mať stres a mám vysoký tlak pretože skrátka moje telo už automaticky vie, že nebudem mať kvalitný spánok. Byt je v katastrofálnom stave (všade špina, prach, kúpeľňa rozobratá...) no hrôza. Chcem sa odsťahovať no aktuálne kvôli finančnej situácií nemôžem. Musím vydržať ešte tak 3 - 5 mesiacov a šetriť si na nový prenájom. To, že mi majiteľ bytu nevráti depozit mi je jasné keďže nemá ani 5 eur nie na to ešte 290 eur... A to, že stále mi iba vypisuje SMSky a doslova žobre aby som mu "požičal" 20 eur ani nehovorím. Z chladničky mi taktiež žerie (keď už musím použiť tento výraz) moje jedlo. To, čo si navarím, bez opýtania zo svojou nafetovanou skupinkou zjedia.

Preto by som rád vedel, jediné čo mi zostáva je sa fakt odsťahovať alebo dá sa to ešte nejako inak riešiť napr. právne alebo niečo? Nemá zmysel chodiť za ním a hovoriť mu nech je tichšie že chcem spať... Keďže fetuje je mu to úplne jedno. A zo začiatku takýto nebol... Keď som sa sem sťahoval pred 7 rokmi tak to tu krásne fungovalo, bolo to tu super. No posledný rok to ide dole vodou a úprimne neviem či to tu tie 3 až 5 mesiacov vôbec vydržím (hlavne teda asi psychicky).

Za 3 mesice nevyresis ani zavaznejsi problemy, nez je majitel. A je to vubec majitel bytu? Neni to jen najemce a nejsi tam v podnajmu? Kazdopadne se seber a fofrem zmiz, nez mu jebne uplne a jeste te tam s vyjetymi kamarady okrade nebo prepadne.

To mám overené od domovníka

To ako fakt? :-? Domovník (ak vôbec je to domovník - väčšinou je to zástupca majiteľov bytov) to síce tvrdí, lebo ho vidí, ale overovanie sa robí na KATASTRI! Takže si tam over, či je to skutočne majiteľ. A čo sa "problému" týka - ten tzv. majiteľ od vás len takto vyciciava prachy - v tvojom prípade - hľadaj si iný podnájom a od neho odíď.

Jen ze zvědavosti - na co máš úvěr?

Něco jiného je šetřit třeba na motorku, bez které se člověk obejde a něco jiného je bydlet v takových podmínkách. To bych nesnesl.

Šetřit potřebuješ konkrétně na co? Na kauci u nového bytu? Jsou i nabídky pronájmů bez kauce. Nebo se domluvit s majitelem na splácení.