Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabídka opravy počítačů

Dobrý den, je mi 14 let a jsem opravdu dobrý na opravu počítačů a další elektroniky. O prázdninách bych chtěl svoje služby nabídnout u nás v malém městečku o 3500 obyvatelích, vše vychází, mám plány jak na to udělat reklamu atd., ale nevím jestli si za to mohu říct, nějakou finanční odměnu (třeba 200kč na jednu opravu), protože nemám nic jako živnost atd. Jednalo by se o celkový výdělek cca kolem 1000, max 2000. Děkuji za rady a tipy

Opravy môže robiť len ako koníček. Bez záruky, bez platby, bez faktúr, bez reklamy! Má len 14 rokov!!! Nemôže ani podnikať, ani oficiálne pracovať, ani zakladať firmu! A keby aj firmu založili rodičia - aj v tom prípade tam nemôže figurovať ako zamestnanec. A ak by pracoval - rodičia by sa mohli dopustiť nelegálnej práce mladistvého! A navyše - pracoval by s elektrickým zariadením - a na to NEMÁ ani skúšky!

A pravdu povediac - 14-ročnému by som opravu PC nezveril, ak by niečo pokazil, nič by som od neho nevymohol, navyše ešte i ja by som mal problémy so zákonom. A nebola by ani žiadna záruka, na súde by som prehral!

...jsem opravdu dobrý na opravu počítačů a další elektroniky...

Proč si myslíš, že jsi "opravdu dobrý" na opravu počítačů? Na co si troufneš a v čem se už odmítneš šťourat že je to nad tvé možnosti?
Jaké máš přístrojové vybavení?

Nesouvisí :-) Je mi 29 a popravdě když mi bylo 13-15 , zajímal jsem se o počítače a mobily hodně a uměl jsme to opravit líp než bych uměl teďka...Prostě mě to bavilo, zajímal jsem se o to a zjišťoval všechno možné ohledně toho.
A to jestli je někdo dobrej si často neověříte ani pokud je mu třeba 40 :-)

Aha... a můžu se zeptat jaký má význam jestli splňuje tuto vyhlášku když se vyhláška vztahuje na lidi kteří v oboru legálně podnikají což on LOGICKY Z LEGÁLNÍHO HLEDISKA ani nemůže protože nedovršil 18?
Jak jsem řekl, otázka je irelevantní... logicky a o tom se snad nebude nikdo hádat, tento chlapec nemůže vykonávat živnost jako takovou. Takže opět, nesouvisí. Otázka je jak může dělat činnost která ho baví a snad je v ní dobrý tak aby si za ní mohl nechat zaplatit.
A na to už jsem tu odpovídal.

IMHO když to tazatel chce vykonávat legálně (aspoň tak jsem jeho dotaz pochopil) tak předpokládám, že když si tu živnost bude ohlašovat na ouřadech, tak budou (měli by) po něm chtít nějaké doklady co se týkají jeho odbornosti když bude chtít podnikat v oblasti vyhrazených zařízení.
Případně by měl mít nějakého garanta co by takové doklady mohl předložit.
Pokud to chce dělat způsobem "Tak to přineste, já se vám na to podívám ale nikomu to neříkejte", tak ti dávám plně za pravdu.
:-D :beer:

Něco se změnilo nebo dneska může živnost vykonávat i dítě?
Snad jasně že to bude dělat podobně jako když si děcko postaví stánek a prodává limonádu.
Jak jsem psal, může to dělat jen známým a doufat že mu za to nějakou stovečku daj.

Brát si peníze od cizích lidí už je riziko, teoreticky tě nějaká prašivá kunda může napráskat a v tu chvíli by z toho tvoji rodiče měli průser.
Opravovat/pomáhat známým za drobné dary je v pořádku, reklama už zavání jak už bylo zmíněno nelegálním podníkáním. spíš by to chtělo drobnou inzerci která se prezentuje jako "dobročinnost" ale jak jsem řekl, v takové chvíli nemůžeš moc brát peníze od cizích lidí a vlastně spíše spoléháš na to že ti ty peníze někdo dá protože nemůžeš mít stanovenou taxu ani ceník.

Předpokládám že jako 14 letý bude evidentně řešit především softwarové problémy a vady které se dají opravit bez větších nákladů :)
Představa že dítě objednává díly na servis je komická ale to by chtělo asi trochu rozumu aby k tomu člověk došel.