Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Střet zájmů - nebo je vše v pořádku ?

Dobrý den.

Mám prosím otázku.
Jsem vedoucím jedné příspěvkové organizace a čas od času potřebuji sehnat drobného řemeslníka abych zabezpečil chod a provoz zařízení.
Jde o práce které běžný údržbář nezvládne, neboť organizace mimo jiné nemá potřebné vybavení.
A sehnat takového řemeslníka není jednoduché a mnohdy se na něj čeká měsíce.
Mám ovšem v zaměstnaneckém poměru šikovného údržbáře, který si po pracovní době oficiálně přivydělává menšími např. zámečnickými zakázkami, má IČO a je řádně registrován a platí si veškeré řádné poplatky s touto činností spojené.
Mohu mu v takovém případě zadat oficiálně zakázku menšího rozsahu, když potřebuji něco urgentně vyhotovit ?
Mluvím o občasných pracech na řádnou fakturu do výše max 15 - 20 000 a několikráte do roka, když již není zbytí a čas sehnat jiného řemeslníka.
Děkuji za odpověď.
Martin M.

Nejsi zadna statni organizace, takze muzes zadavat zakazky komu chces.
Jen by bylo vhodne, aby to nebylo za nekolikanasobek bezne ceny.
Pokud si udelas pruzuzkum trhu - poptas cenu za tu zakazku u jinych firem a cena bude srovnatelná, pak jsi kryty i pro pripadne dokazovani

Máš údržbára, ktorý to dokáže urobiť - tak mu rozšír pracovné povinnosti a je po probléme - bude to robiť ako zamestnanec a nemusíš nikoho "externého" objednávať.
Ak bude nútený použiť svoje náradie - tak si to vyfaktúruje ako prenájom náradia.