Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Okay - odstoupení od kupní smlouvy před dodáním zboží

Ahoj,
potřebuju odstoupit od kupní smlouvy u prodejce Okay.
Jedná se o sedačku za pár desítek tisíc. Žena vybrala jinou :-x
Před týdnem byla objednána a zaplacena. Čekací lhůtu tam mají 8-10 týdnů. Můžu jako spotřebitel v tomto procesu objednávky odstoupit od smlouvy a získat veškeré prostředky zpět? V obchodních podmínkách jsem na žádné krácení za odstoupení nenalezl, jenom

Kupující nemůže dle ustanovení § 1837 občanského zákoníku odstoupit od Kupní smlouvy v případě zboží vyrobeného podle požadavků Kupujícího nebo přizpůsobeného jeho osobním potřebám

Zboží je na objednávku, nicméně nikde o výrobě dle mých požadavků, popřípadě o osobních potřebách nic nenašel.
Lze tedy "beztrestně" odstoupit od kupní smlouvy? Díky

Zjednodusene - Nemuzes odstoupit, pokud si vyrobek konfigurujes podle sebe. Muzes odstoupit, pokud sis objednal neco z nabizenych moznosti, ktere nemas moznost ovlivnit. Takze jestli proste meli na webu sedacku ve dvou variantach a ty sis jednu vybral, odstoupit muzes, i kdyby byla vyrabena na zakazku.

Dobrý den,

obávám se, že pokud je to vyrobeno na objednávku, tak není možné odstoupení. Když jsem tak objednával pár věcí na objednávku, tak to bylo uvedeno v podmínkách. Ale vy jste psal, že to v podmínkách nemáte? Dejte potom vědět, jak dopadnete.

Tohle neni pravda a jakakoliv takova klauzule v podminkach je neplatna. Pokud je ta sedacka vcetne vyberu materialu, barev a kombinaci v nabidce, odstoupit od smlouvy muze, ze ji vyrabeji az po objednavce s tim nema co delat. Vratit by ji nemohl pouze v pripade, kdyby si vymyslel a objednal neco, co prodejce standardne nenabizi. To jen pro uplnost, kdyby totez nekdo hledal.