Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spolupracovník ma podrazil a rozoslal súkromné video celému USSKE

Spolupracovník ma podrazil a rozoslal súkromné video celému USSKE.

Som skladník jednej z dodávateľských firiem USSKE, a mojom sklade mesiac čo mesiac mizli veci a ja som to musel platiť. Asi tak v Auguste som si povedal dosť už, a kúpil som kameru (dodávateľské firmy majú zakázané dávať do svojich skladov, kamery). Presne 18.8.2024 sa mi podarilo natočiť šéf predáka jedej zo skupín pracujúcich pre našu firmu ako kradol v mojom sklade, ale šéf mi zakázal, video komukoľvek ukazovať. A stále ja som bol v podozrení, že kradnem vo vlastnom sklade. Dnes som sa nahneval a ukázal video vedúcemu a jeho zástupcovi, najprv vedúcemu ten znova šéf predáka obhajoval a zdôvodňoval prečo to urobil, a že to bolo nutné lebo ja som nebol v práci. Fasované veci pre svoju skupinu nezapísal a to sa dialo, mesiac čo mesiac. Potom som ukázal video ešte šéfovmu zástupcovi, no kým ja som vysvetľoval, a ukazoval mu video, zatiaľ som nahadzoval dochádzky. Tak on si natočil môj mobil, teda display môjho mobilu z videom, kde onen predák kradne v mojom sklade. A zo zákernosti, rozoslal video celému USSKE, viac ako 100 ľuďom a tí to rozposielajú ďalej...

Čo mám robiť? Šéf predák ma môže žalovať.

Za co tě může šéf předák žalovat? Že někdo jiný rozeslal video, kde krade? Tys přece jen vedoucímu ukazoval jeho kradení, tys nic nerozesílal.

Každopádně, ve firmě máte opravdu nějaké hodně divné poměry. Hned toho 18.8., pokud by mě šéf zastrašoval a nic neřešil, mazal bych za jeho nadřízeným. A pokud bych neuspěl ani tam, výpověď (se současným nástupem na nemocenskou, záda jsou sfiňa…) a zároveň hrozba medializace v TV.

Podľa zákona potrebujem na na filmovanie nejakej osoby, jej súhlas. Za súhlas sa považuje aj to ak je na viditeľnom mieste tabuľka z nápisom (Tento objekt je monitorovaní kamerovým systémom). Zažil som aj prípad, kedy chlapík takmer zrazil autom moju neter, ktorá prechádzala na zeleného panáčika cez prechod prechodov. Jej kamarátka nafilmovala značku auta ako aj tvár vodiča, privolaný policajti jej ale zobrali mobil a vymazali videozáznamy lebo vraj, ochrana osobných údajov a ešte dali aj kamarátke mojej netere pokutu. Pri podávaní videa ako dôkazu sa kladie dôraz ešte aj na to či bolo video použité z úmyslom splnenia občianskej povinnosti alebo z úmyslom poškodiť danú osobu.

Zakázat kamery ve skladu je divný.
Máš hmotnou zodpovědnost? Pokud ano, jak můžeš ručit za sklad, když tam může kdokoliv vlízt bez tvého vědomí?

Šéf predák ma môže žalovať.

Nejhorší je smrt z vyděšení. Šéf předák by především způsobil problém sám sobě, takže to myslím tak horký nebude.

Na základě toho videa bych hlavně chtěl vrátit peníze, které mi za údajné kradení strhli. Ideálně i s nějakým penále a omluvou, jinak by to video šlo na youtube s detailním popisem.
A pokud bych měl mít za nějaký sklad hmotnou odpovědnost, tak jediný klíč od toho skladu bych směl mít já a dal bych si tam kameru se záznamem.

Tak když ti nevadí platit za meteriál, který někdo jiný ukradne, tak je to samozřejmě v pořádku.
Pak ale nechápu, k čemu sis tam dával kameru, když záznam zloděje stejně nechceš použít ve svůj prospěch.
Chápu to tak, že ty tedy pro změnu vykrádáš vedlejší sklad a jseš tak minimálně stále nasvém a proto se ti nechce od tamtud odejít?

Ale prd ti hrozi. Nesmis mit nekde umisteny kamerovy system, na to potrebujes povoleni, oznameni uradum, zpracovavat zaznamy podle nejakych pravidel atd. Ale ty zadny kamerovy system nemas, tys tam nahodou zapomnel zapnutou kameru, nahravalo to jen chvili a zrovna to nahralo zlodeje, tak jsi to jen ukazal nadrizenemu. Ze to on bez tveho svoleni sdili dal je jeho problem ;) K tomu to muze byt proti nejakym internim predpisum, ale kdyby te vyrazili, tys to dal k soudu a vysly najevo vsechny souvislosti, asi to pro firmu nedopadne uplne dobre. Takze bud v klidu a starosti, ze to nekdo video uvidi nech na tom pitomci, ktery kryje zlodeje. Na tvem miste bych sel vys a nechal ho to pekne vyzrat.

To by asi chtělo větší zabezpečení, teda třeba zámky, od kterých má klíče jen ten, kdo za ty věci odpovídá. Pokud tam může vlézt kdokoliv a cokoliv vzít (a neni teda jasné, kdo je vzal), tak prostě nelze žádnou škodu vymáhat po někom konkrétním. Teda aspoň v čechách. Předpokládám, že Slovensko to bude mít obdobné.