Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internetový podvod

Dobrý den,
mohl bych se zeptat, jestli někdo nemáte nějaké zkušenosti s nakupováním přes internet? Situace je taková, že jsem si chtěl na bazos.cz koupit opotřebovaný iPhone 4S. Byl jsem opatrný ve výběru a každého potencionálního prodejce jsem se snažil kontaktovat a zjistit, zda-li jsou jeho úmysly čestné a opravdu se jedná o prodej. Našel jsem jednu slečnu ze Zlína, která nabízela za 6900. Původně mělo jít o osobní předání, ale bohužel to nešlo časově, protože jsem z Pardubic. Takže jsme se domluvili, že provedeme převod peněz na účet jejího přítele u sázkové kanceláře tipsport. Slečna se zdála velmi sympatická a poctivá, psala mi, že balík ještě ten den předala do firemní pošty, napsala mi adresu, ze které je balík odeslán a poprosila mně, abych jí druhý den napsal, jakmile přijde telefon. Bohužel je to už 14 dní, slečna neodpovídá na emaily a telefon stále nikde. Bohužel nemám na slečnu ani telefonní číslo a u sázkové kanceláře tipsport mi nemohou dát email na jejího přítele, protože by tím porušili ochranu osobních dat. Její jméno, adresa, ze které bylo zboží odesláno a jméno jejího přítele je mé jediné pojítko s nimi. Nevíte někdo prosím, jak bych mohl tuto situaci vyřešit, zda-li se mám obrátit na policii, a jestli s tím něco zmůžou? Děkuji

Už len fakt že to posielala firemnou poštou a peniaze chcela previest na účet inej osoby ako jej sväčší o podvode...neviem ako to chodí v CZ ale u nás by som upovedomil políciu a ked suma presiahne určitú hodnotu bude sa jednať o trestní čin a polícií už budú musiet vydat adresu a všetky informácie o danej osobe...

Zbytečné vůbec řešit, prostě jsi naletěl a pro příště se z toho snad poučíš. Mimochodem by mě zajímalo, proč jsi tak přesvědčen, že je to slečna, tos ji snad viděl? To může být klidně 14 leté dítě, které ani není díky svému věku trestně odpovědné. :-)

No to že škoda přesáhne 5000 Kč neznamená, že by se automaticky jednalo o trestný čin, automaticky se jedná pouze o nedokončený obchod. Prokázat, že prodejce měl hned zpočátku úmysl ten odbchod nedokončit, bude bez jeho doznání skoro nemožné. Takže v případě trestního oznámení následují tři varianty:
1) policie totožnost prodejce nezjistí a odloží to - pachatel neznámý,
2) policie totožnost prodejce zjistí, ten se vymluví např. na to, že peníze za zboží už stačil utratit a zboží těsně před odesláním ztratil, takže ho už nemohl odeslat, policie to odloží - je to jen občanskoprávní věc, tedy překážek k dokončení obchodu nastala až v průběhu obchodu a nelze prokázat, že by měl prodejce hned zpočátku úmysl ten obchod nedokončit,
3) policie totožnost prodejce zjistí, ten se přizná, že už ze začátku měl úmysl ten obchod nedokončit, zboží nezaslat a peníze si ponechat, teprve potom je to pachatel trestného činu "podvod".

Ale jestli si někdo myslí, že se pachatel dobrovolně přizná, tak se plete, samozřejmě vyjímečně se to stát může. Tohle prostě nemá vůbec cenu řešít, je dobré se z toho jenom poučit. Uvědomte si konečně, že v dnešní době má přístup k internetu kdokoliv.

i když v příspěvku z hm [82.99.140.xxx], 10.02.2013 18:22 je mnohé pravda, oznámením na policii nic nepokazíte. Sic to nemusí přímo pomoci k navrácení peněz, ale často to dovede k podvodníkovi, který za určitých podmínek bude usvědčen a potrestán. Pokud se nebudete nijak bránit, budou podvodníci čím dál více drzejší. Více info mohu sdělit přes e-mail: jaragame@seznam.cz

Dobrý den,
řekl bych, že "slečna" pokračuje ve své činnosti. Přesně takovým postupem, jak popsal obababo se pokouší prodat fotoaparát Nikon D700 na www.sbazar.cz.

to obababo: Jestliže si myslíte, že by se mohlo jednat o stejnou osobu, mate v inzerátu mobil. Slečna mi poslala také její adresu - i když pochybuji, že z toho bude něco pravé.

Zkušenosti s nákupem přes internet jen ty nejhorší,první a poslední můj nákup u firmy
Zlato- Klenoty jednatelka Mikuličová Český Krumlov - zaplatíte a tím to končí,zboží žádné,peníze
rovněž.

Dobrý den,

ako to dopadlo ja jsem na bazosi zaplatila slecne 500kc za telefon a nic mi neprislo, nereaguje na maily telefon nebere. Prosim dejte vedet co mam delat? pomuze policie? predem moc dekuji za odpovedi xtina1611@seznam.cz

i když v příspěvku z hm [82.99.140.xxx], 10.02.2013 18:22 je mnohé pravda, oznámením na policii nic nepokazíte. Sic to nemusí přímo pomoci k navrácení peněz, ale často to dovede k podvodníkovi, který za určitých podmínek bude usvědčen a potrestán. Pokud se nebudete nijak bránit, budou podvodníci čím dál více drzejší. Více info mohu sdělit přes e-mail: jaragame@seznam.cz

obecná rada zní:
zjistit co nejvíce poškozených na konkrétního podvodníka, vlastní cestou si o něm zjistit údaje (e-amil, přes který komunikuje, tel. číslo, č. účtu, kam byly vaše fin. prostředky zaslány, pokud znáte tak IP adresu, prostě vše, co může polici pomoci), potom se domluvit s dalšími poškozenými a každý nechť zajede na kterékoli oddělení policie ČR (ne městkou či obecní :-)) a tam učiní oznámení s tím, že se "nenechá vyhodit" a tam při sepisování uvést, že ve stejné věci ví o dalších poškozených - uvede třeba emailové kontakty na ně. Oznámení může být učiněno i písemně, ale počítejte s tím, že si vás policie stejně pozve, neboť bude od vás chtít další údaje. Toť ve zkratce.

Nakupuju na netu běžně, zatím se mi nic podobného nestalo. Existují servery kde si koupíš cokoli a hlavně mají u každého prodávájícího jakési hodnocené důvěryhodnosti.

Zatim mě to nevypeklo, vybírám na nich a ještě pro jistotu za pomocí googlu projedu uvedený mail, adresu, telefon jestli to nejsou nějaký. Asi jediná dobrá(ne 100procentní rada) pro příště.

Zdravím,

mám podobnou zkušenost, jen z jiného internetového portálu. Zašel jsem s tím za svojí advokátkou, ta mi pomohla podat trestní oznámení, podvodník byl odsouzen a peníze mi musel do koruny vrátit. Takže bych všem určitě doporučoval tento postup. Mojí advokátkou je kdyžtak paní Jaroslava Kalendová z Brna, tak když byste ji kontaktovali, určitě by vám dokázala pomoci.