Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto cirkevný hodnostár a sukromný majetok

Dobrý deň chcel by som sa informovať či cirkevný hodnostár (napr. farár) môže skupovať majetok (pozemky) do jeho súkromného vlastníctva, prípadne aký zákon o tom hovorí. ďakujem za skorú odpoveď
Vzhladom na to, ze sa diskusia zvrhla inym smerom a povodny dotaz bol zodpovedany tak ju zamykam. (fleg)

No ale na druhou stranu z hlediska mravnosti, když něco farář káže, měl by se dle toho také sám řídit ne?

Bible svatá
Markovo evangelium 10
[Mk 10, 17] Když se vydával na cestu, přiběhl k němu nějaký člověk, a poklekl před ním a ptal se ho: "Mistře dobrý, co mám dělat, abych měl podíl na věčném životě?"
[Mk 10, 18] Ježíš mu řekl: "Proč mi říkáš dobrý? Nikdo není dobrý, jedině Bůh.
[Mk 10, 19] Přikázání znáš: Nezabiješ, nezcizoložíš, nebudeš krást, nevydáš křivé svědectví, nebudeš podvádět, cti svého otce i svou matku!"
[Mk 10, 20] On mu na to řekl: "Mistře, to všechno jsem dodržoval od svého mládí."
[Mk 10, 21] Ježíš na něj s láskou pohleděl a řekl: "Jedno ti schází. Jdi, prodej všecko, co máš, rozdej chudým a budeš mít poklad v nebi; pak přijď a následuj mne!"
[Mk 10, 22] On po těch slovech svěsil hlavu a smuten odešel, neboť měl mnoho majetku.
[Mk 10, 23] Ježíš se rozhlédl po svých učednících a řekl jim: "Jak těžko vejdou do Božího království ti, kdo mají bohatství!"
[Mk 10, 24] Učedníky ta slova zarazila. Ježíš jim ještě jednou řekl: "Dítky, jak těžké je vejít do království Božího!
[Mk 10, 25] Snáze projde velbloud uchem jehly, než aby bohatý vešel do Božího království."
[Mk 10, 26] Ještě více se zhrozili a říkali si: "Kdo tedy může být spasen?"
[Mk 10, 27] Ježíš na ně pohleděl a řekl: "U lidí je to nemožné, ale ne u Boha; vždyť u Boha je možné všecko."
[Mk 10, 28] Tu se Petr ozval: "Hle, my jsme opustili všecko a šli jsme za tebou."
[Mk 10, 29] Ježíš jim řekl: "Amen, pravím vám, není nikoho, kdo opustil dům nebo bratry nebo sestry nebo matku nebo otce nebo děti nebo pole pro mne a pro evangelium,
[Mk 10, 30] aby nyní, v tomto čase, nedostal spolu s pronásledováním stokrát více domů, bratří, sester, matek, dětí i polí a v přicházejícím věku život věčný.
[Mk 10, 31] Mnozí první budou poslední a poslední první."

hm:
Nejde jen tak předhazovat biblické kapitoly a verše podle toho co z toho se zrovna někomu hodi. Vše je třeba správně chápat tak jak co bylo myslené, jak se co vztahuje k dané situaci, události, době atp. To není v případě bible až tak snadné a to především ne pro ty kteří o bibli toho nevědí příliš mnoho nebo vůbec nic a bibli se zajímají pouze když v ní hledají něco čím pomluvit a pošpínit ty pro které je bible základem jejích víry a náboženstvi. Je to něco podobného tak jako kdyby např. někdo kdo o letadlech a jejích řízení nevěděl téměř nic a chtěl si sednout do letadla na místo pilota a s letadlem si zalítat.

K tomu tebou uvedenému textu Mk 10, 17 - 31 jeden odkaz: media.rozhlas.cz.

hm:
Vytahovat z bible pouze to co ateistům a protikřesťanům vyhovuje ke kritice, pomlouvání a hanobení křesťanů vždy šlo a nadále jde docela dobře. Když chceš někoho nebo něco kritizovat a pomlouvat tak by jsi měl nejdříve těch nebo to co kritizuješ a pomlouváš dobře poznat a až pak o tom něco mluvit nebo psát a ne pouze se o tom vyjádřovat na základě nějakých dojmu.

hm:
A ty máš bibli přečtenou, že se zde prezentuješ jako její dokonalý znalec? Já Bibli přečtenou mám. Tím samozřejmě netvrdím, že vše co je v ní psané dobře chápu. Rozhodně bych si ale Bibli nenechal vykládat od tebe.

Když pochybí věcné argumentace tak nastupují neslušné urážky.
Možná si ale neuvědomuješ, že tím porušuješ pravidla této poradny a zároveň i české zákony. To si ale na fóru které nikdo nemoderuje můžeš klidně dovolovat. Jsme v právní poradně a tak nějaké právo tě přece nemusí zajímat.