Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpověď

Dobrý den,Mám smlouvu na dobu neurčitou a včera mi šéf řekl že od nového roku se mnou nepočitá,na jak velké odstupné mám nárok?

Ústní oznámení zaměstnavatele nic neznamená.

K ukončení pracovního poměru by Vám musel dát písemnou výpověď,
případně byste mohli uzavřít písemnou (!) dohodu o rozvázání pracovního poměru.

V případě dohody trvejte na uvedení důvodu (nadbytečnost)
skončení pracovního poměru v písemné dohodě.

Nebude-li v písemné dohodě důvod uveden, nevznikne Vám nárok na odstupné.
Navíc by se Vám v případě následné registrace na úřadu práce krátila
podpora na 45 % průměrného čistého výdělku.

___
Pro úplnost:
Na návrh zaměstnavatele ohledně dohody nejste povinen přistoupit.