Trochu mi unikají souvislosti, ale všeobecně bez právnického diplomu lze pár informací říct, bez záruky ovšem.
Zkontroluj, jakou má dlužník v občance trv. adresu, tam mu chodí pošta. Pokud ji má na radnici, či kdekoliv jinde, tak vědět nic nemusí.
Jinak dlužník opravdu nemusí dělat nic a exekutor si vše zařídí, resp. exekutor může zablokovat, zabavit vše, o čem se domnívá že patří dlužníkovi bez nějakých podpisů či souhlasů (každopádně nevěřím tomu, že by neposlal ani jednu výzvu k úhradě).
A ví teda co, kolik, komu dluží? proč to tedy nezaplatil, nedomluvil spl. kalendář? Pokud opravdu nedošel žádný dopis a adresu má dlužník správně, tak pak si počkej na místní právníky, zda je možné se bránit a jak, ale myslím, že dopisy jsou povinné až od roku 2013 a krom toho, exekutoři si žijí vlastním životem :)Tak se informoval, kdo to na něj podal a hned tam volal. Zvedla to nějaká ženština a řekla mu něco ve stylu: no to je dobře, že jste si všiml, tak my vám už pošleme ten dopis. Začaly tahanice, dopisování s právníky apod.
v takovém případě by měla banka vyplatit 8000,- Kč majiteli účtu. Podmínky neznám, informuj se. Každopádně blokace z pravidla padne právě ve chvíli, kdy se předpokladá největší obnos na účtě (den výplaty).Zajímá mě, jestli je normální ze dne na den zabavit celou výplatu bez vyplacení nějakého životního minima
jak jsem psal, to co chodí dlužníkům (soudní rozhodnutí o srážkách ze mzdy) chodí i zaměstnavateli a ten na základě toho strhává. Dle typu srážky rozhoduje i výše, ale zaměstnanec musí dostat zákonné minimum zase cca 8000,- Kč.hodit srážky z platu bez vědomí zaměstnance