Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Ukradený mobilní telefon

Dobrý den, nedávno mi byl odcizen mobilní telefon a tomu, že by mi jej našla policie nevěřím. Slyšel jsem, že operátor má možnost vyhledat telefon i když je v něm již jiná sim karta. Je to vážně možné? Děkuji

On se ptá ale na možnost vyhledání mobilu operátorem a ne na zablokování mobilu policií. Mobil je technicky možné vyhledat, pokud je zapnutý, není to vůbec přesné, vyhledá se pouze území o určité rozloze, které je pokryto buňkou, do které je telefon přihlášen, ale kvůli krádeži mobilu to rozhodně nikdo nedělá, ani operátor a ani policie.

Ja sam byl svedkem udalosti, kdy jedna podnikatelka ztratila dost drahej mobil, kontakty v nem mely hodnotu desetitisicu kč.

Po marnem hledani urgovala policii, ta operatora a svete div se, sli si pro nej najisto, k jednomu dovedoj primo do baraku ( rodinneho v te same vesnici ). ten ichtyl ho nasel a jak je hamiznej a blbej, tak jen vymenil SIMKU a vesele telefonoval. Cumel jak bagr na tvrdou hlinu, kdyz PČR prifrcela s majitelkou :-D

Skoda, ze se na zarucak nedava i seriove, vyrobni cislo baterie, takhle to ukecal na nalez TORZA mobilu, takze vlastne pouze a jenom nevratil to co nasel. Vyreseno v prestupkovem rizeni .

Takze podle me to jde a je to dost presny, jen se musi chtit, je to o lidech, moznosti jsou.

Tyhle svoje nereálné pohádky si nech prosím příště od cesty, tady by ti je mohl třeba někdo i uvěřit. Operátor nemá ani technicky možnost lokalizovat mobil tak přesně, aby určil, v kterém domě v které vesnici je. Určí maximálně oblast pokrytí buňky, do které je mobil aktuálně (nebo byl naposledy) přihlášen. Ta oblast může zahrnovat klidně několik vesnic a několik kilometrů čtverečních lesů a polí dohromady. A to se nezmiňuji ani o tom, že v případě pouhé krádeže mobilu by taková lokalizace ani nebyla legální.

archiv.php

Hmm nerealny pohadky, jsou naprostej fakt, nemam zapotrebi tady plkat jako ty. Mobil mel GPS a prisli primo do toho domu, proc bych to asi psal ??

Zase budes psat haldu nesmyslu, jen abys mel pravdu vid ? Nezajima me jak a kdo to udelal, pro me je vysledek jasnej.

Podle sebe soudim tebe vid ?
Priste nez budes nekoho urazet, tak si zjisti vsechny moznosti, at pak nevypadas jak pako .

A zmenil se tim vysledek udalosti, kterou jsem popisoval ?
Ta musis mit za kazdou cenu posledni slovo vid ? Psal jsem, ze je jedno kdo a jak to nasel, ja jen 100% vim, ze svou roli sehrala jak PCR tak operator, nepolemizuju s tebou, uz to pochop, pis si co chces, ale takhle asi dotycnymu moc nepomuzes.

Ale jde to. Nevím jak dnes, ale asi před 6 lety policie ve spolupráci s operátorem našla ukradený a dosti drahý mobil mojí dceři. Měli to zjednodušené, protože jsme jim dali adresy 3 možných pachatelů. Mobil byl ukraden na jedné akci, kde byli všichni účastníci registrováni. A také dostali výpisy hovorů, protože holčina z té SIM ještě několikrát zavolala.

Pocuj ty brouk Pytlik mam pocit, ze si sa narodil v kine a vsade si bol a vsetko si videl. Vyjadrujes sa akoby si mal 20 rocnu pravnu prax sand vo vsetkych odboroch prava, robil zaroven na policie a neviem kde este vsade. Nemas pocit, ze menej je niekedy viac?
Pozicia telefonu ss da samozrejme vystopovat pomerne presne v zavislosti od hustoty BTSiek. Malokto tusi, ze mobilny telefon naraz komunikuje s viacerymi BTSkami a na zaklade triangulacie sa da urcit poloha kludne aj s presnostou na metre.
Takisto operator tieto udaje nielen loguje, ale aj vie online zistit. Bohuzial deje sa to len na zaklade ziadosti policie a musi ist o trestny cin (aspon u nas), takze nie je to az take jednoduche.
U modernych telefonov pomaha nastavit si rozne lost and find utility a pod, pripadne rovno nejaku anti-chief utilitu, ktora vam bude oznamovat polohu cez GPS suradnice.
Suhlasim s nazorom, ktory odznel vyssie a tuto temu zamykam lebo sa netyka pravnej poradne.