Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Ukradený mobilní telefon

Dobrý den, nedávno mi byl odcizen mobilní telefon a tomu, že by mi jej našla policie nevěřím. Slyšel jsem, že operátor má možnost vyhledat telefon i když je v něm již jiná sim karta. Je to vážně možné? Děkuji

Ale jde to. Nevím jak dnes, ale asi před 6 lety policie ve spolupráci s operátorem našla ukradený a dosti drahý mobil mojí dceři. Měli to zjednodušené, protože jsme jim dali adresy 3 možných pachatelů. Mobil byl ukraden na jedné akci, kde byli všichni účastníci registrováni. A také dostali výpisy hovorů, protože holčina z té SIM ještě několikrát zavolala.

Pocuj ty brouk Pytlik mam pocit, ze si sa narodil v kine a vsade si bol a vsetko si videl. Vyjadrujes sa akoby si mal 20 rocnu pravnu prax sand vo vsetkych odboroch prava, robil zaroven na policie a neviem kde este vsade. Nemas pocit, ze menej je niekedy viac?
Pozicia telefonu ss da samozrejme vystopovat pomerne presne v zavislosti od hustoty BTSiek. Malokto tusi, ze mobilny telefon naraz komunikuje s viacerymi BTSkami a na zaklade triangulacie sa da urcit poloha kludne aj s presnostou na metre.
Takisto operator tieto udaje nielen loguje, ale aj vie online zistit. Bohuzial deje sa to len na zaklade ziadosti policie a musi ist o trestny cin (aspon u nas), takze nie je to az take jednoduche.
U modernych telefonov pomaha nastavit si rozne lost and find utility a pod, pripadne rovno nejaku anti-chief utilitu, ktora vam bude oznamovat polohu cez GPS suradnice.
Suhlasim s nazorom, ktory odznel vyssie a tuto temu zamykam lebo sa netyka pravnej poradne.