Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odstoupení od smlouvy (2 smlouvy)

Dobrý den,
pořídila jsem si půjčku u homekreditu( po telefonu a na internetu to bylo naprosto jiné RPSN atd..) Ve skutečnosti bych přeplácela před 10.000kč a to mi přijde hrozné.

Ale na tuto půjčku už jsem si já(spolu s mým bratrem) koupila pc(a to dražší). Ale sotva to přišlo, už jsem věděla, že to byla chyba, a že to nemá cenu zato přeplácet přes 10.000 kč.

Proto jsem se rozhodla, že to vrátím a u Homecreditu pak odstoupím od smlouvy.

Ale mám pochopitelně 4 obavy : a) že mi za zboží nevrátí peníze( je 2x použité, ale jinak je u něj vše a není nijak poškozeno)
b) že mi vrátí peníze až pozdě, čili nestihnu odstoupit od smlouvy u homecredit včas (do 30 dnů).

Jsou zde nějaké možnosti? Poraďte mi prosím... už nikdy se nenechám takhle zblbnout!!!
Jsem teď úplně vyklepaná a ani nemůžu spát + ve středu odjíždím pryč asi na 2-3 týdny :(

c) jak technici poznají, že v pc byli nainstalované nějaké programy atd... a o co se vůbec zajímají, když jim přijde zpět pc, kvůli odstoupení smlouvy do 14 dnů

d) vím, že je to bez udání důvodů, ale nezvýší se šance na vrácení peněz, když nějaké důvody udám?

PS: existuje nějaký software na promazání pc od své činnosti - jako je instalace software, prohlížení souborů, temp, cache atd.. na win7 64bit (třeba by to zvýšilo pravděpodobnost, že by mi peníze vrátili - já totiž vůbec nevím, jak to u vrácení pc chodí)

Předem moc děkuji za rady a pomoc

No rychlejší vrácení peněz záleží na ochotě prodávajícího, určitě je vyšší možnost okamžitého vrácení peněz, když tam to zboží sám přivezeš, než když ho vrátíš poštou a když budeš případně souhlasit s nějakou nižší částkou kvůli zjištěným známkám opotřebení, pokud prodejce něco takového zjistí a bude to požadovat.

No je to 80 km, takže tam opravdu nemůžu jet a to z mnoha důvodů. Taky se mi to nechce posílat přes poštu, ale co můžu dělat ... balík holt dobře zabezpečím a pojistím a budu doufat v to nejlepší...
Samozřejmě bych souhlasila s nižší částkou, ale myslím, že zboží je v perfektním původním stavu.
Děkuji za rady a tipy :)

Jo, tak odstup od smlouvy písemně:

Tímto odstupuji od smlouvy na nákup PC bez uvedení důvodu dle § 53/7 Občanského zákoníku, zároveň zasílám předmětné zboží a fakturu, a žádám, aby mi byla zaplacená finanční částka ve výši XXXX Kč vrácena na číslo účtu YYYYYYYYYY/ZZZZ.

V ..... dne ..... podpis

§ 53/7 Občanského zákoníku
Byla-li smlouva uzavřena při použití prostředků komunikace na
dálku, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit bez uvedení důvodu a
bez jakékoliv sankce do 14 dnů od převzetí plnění. V případě, že
dodavatel nepředal spotřebiteli informace, které je povinen předat
písemně nebo jiným obdobným způsobem podle ustanovení odstavců 4 a 6,
činí tato lhůta pro odstoupení 3 měsíce od převzetí plnění. Jestliže
však jsou informace řádně předány v jejím průběhu, dochází k ukončení
tříměsíční lhůty a počíná od té doby běžet lhůta čtrnáctidenní.

§ 53/10 Občanského zákoníku
Uplatní-li spotřebitel právo na odstoupení od smlouvy podle
odstavce 7, má dodavatel právo pouze na náhradu skutečně vynaložených
nákladů spojených s vrácením zboží. Dodavatel je zároveň povinen vrátit
spotřebiteli zaplacené finanční částky nejpozději do 30 dnů od
odstoupení
.

věc: Žádám o odstoupení od smlouvy do 14 dnů bez udání důvodu

V souladu s ustanovením § 53 odst. 7 občanského zákoníku tímto odstupuji od smlouvy ze dne ....., č. (č.obj. ..........), a požaduji vrácení uhrazené částky za zboží a nákladů na dodání zboží z internetového obchodu na účet : ..........