Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vážení, prosím o radu ve věci prodlužování pracovních smluv na dobu určitou.

třetí prodloužení v pořadí pracovní smlouvy na dobu určitou není oprávněné, jelikož se jedná o nedovolené řetězení pracovních smluv.?

termíny mých smluv :

I - od 01,02,2012 - do 31,07,2012

II - od 01,08,2012 - do 31,10,2012

III - od 01,10,2012 - do 31,12,2012

následovalo ukončení pracovního vtahu neprodloužením ze dne 13,12,2012 .....

Jedná se o klasické nedovolené řetězení pracovních smluv? dle ZP nepřípustné? V tomto okamžiku je poslední smlouvu nutno brát jako projev společné vůli setrvat v pracovním vztahu za podmínek i finančních dohod smlouvy z druhého prodloužení?

Novela zákoníku práce – zákon č. 365/2011 Sb. - přinesla s účinností od 1. 1. 2012 významné změny ohledně limitů pro sjednávání pracovního poměru na dobu určitou a jeho prodlužování nebo opakovaného sjednávání, tzv. řetězení. Zákoník práce nově v ust. § 39 odst. 2 uvádí, že „Doba trvání pracovního poměru na dobu určitou mezi týmiž smluvními stranami nesmí přesáhnout 3 roky a ode dne vzniku prvního pracovního poměru na dobu určitou může být opakována nejvýše dvakrát.

Takže to porušení ZP nebylo, protože jednou byl PP sjednán a 2x prodloužen, což je v souladu se ZP.