Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypořádání podílového spoluvlastnictví

Po rozvodu máme s exmanželem byt v podílovém spoluvlastnictví. Nyní jsem se znovu vdala a chtěla bych odkoupit exmanželův podíl a ten získat do svého vlastnictví tak aby nespadl do SJM s novým manželem. Peníze mám své z doby před uzavřením současného manželství. Chtěla bych se zeptat jaký by měl být postup a zda je to vůbec možné ?
Děkuji brolen

Pred kupou exmanzelovho podielu si so sucasnym manzelom prostrednictvom notarskej zapisnice uzatvorte dohodu o zuzeni bezpodieloveho spoluvlastnictva manzelov o kupovany spoluvlastnicky podiel (notarsku zapisnicu je nutne uzatvorit pred samotnym podpisom kupnej zmluvy), v ktorej zaroven uvedte, ze nehnutelnost je kupovana z Vasich vylucnych financnych prostriedkov.

Ak ste uz spoluvlastnicky podiel kupili na svoje meno bez uzatvorenia dohody o zuzeni BSM, je vhodne si odlozit vsetky dokazy preukazujuce, ze spoluvlastnicky podiel bol kupeny iba z Vasich vylucnych financnych prostriedkov (ze ste na jeho kupu nepouzili "ani cent" z prostriedkov bezpodieloveho spoluvlastnictva manzelov).Vec, ktorá bola ziskana za trvania bezpodielového spoluvlastníctva z prostriedkov patriacich vylucne jednemu z manželov (napríklad z penazi, ktore mal už v dobe pred uzavretim manzelstva alebo ktore sam ziskal darovanem), sa nestáva predmetom bezpodielového spoluvlastníctva, ale je vo vylučnom vlastníctve toho, kto ju takto ziskal.