Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Morfín v moči z makovníka - zamietnute poistné plnenie

Dobry den,

chem sa spytat, ci je legalne, ze poistovna Amslico mi po autohavarii odmieta poskytnut poistne plneie, pretoze som v prepustacej sprave mala 1 poz. vzorku mocu na morfin. Druha kontrolna vzorka uz bola negativna a krv uplne cista.

Vysetrovatel ma kvoli tomu dodatocne predvolal a vysvetlila som im, ze neberiem ziadne lieky ani drogy, ale v den nehody som zjedla rano 1/ a vecer druhu 1/2 makovnika co mi moze niekolko ludi dosvedcit.

Poistovna Amslico toto ignoruje a namiesto poistneho plnenia mi poslali list, ze po vysetrovani zistili, ze patrim pod vynimku z poistneho krytia, pretoze to vyhodnotili ako pripad sposobeny pozitim drog alebo liekov, ktorych aplikacia nebola predpisana kvalif. lekarom alebo boli predavkovane a tym padom moju ziadost zamietaju.

Vopred velmi pekne dakujem za odpoved.

S pozdravom

jana

To je běžné, že pojišťovny odmítají plnit, hledají možnost, jak to napasovat na nějakou výluku. Rozumný člověk prostě pojišťuje jen to, co musí ze zákona, tedy jen povinné ručení. Chceš-li, aby pojišťovna plnila, musíš se soudit.

Rozumný člověk prostě pojišťuje jen to, co musí ze zákona, tedy jen povinné ručení

Nesouhlasím. Nedovedu si představit mít nepojištěný barák a domácnost (zařízení). Nedovedu si představit absenci (zdravotního) připojištění při cestách do zahraničí.

Poistovna sa ti snazi nezaplatit. Treba sa s nimi sudit, im sa tiez nebude chciet vlacit po sudoch, tak niekedy ti poiistku zazracne vyplatia. Ked to dojde az na sud, budes musiet preukazat, ze ten morfin mohol byt sposobeny makovnikom :)
No a na zaver treba zmenit poistovnu.

Dobry den, bohuzial prax je taka, ze poistovne pri akomkolvek naznaku vynimky z poistneho krytia odmietaju uhradzat poistne plnenie a je nutne tiez skonstatovat, ze poistovne sa zvycajne spoliehaju na to, ze nie kazdy si bude svoj narok uplatnovat sudnou cestou. K svojmu naroku sa mozte dopracovat mimosudne v pripade, ak oslovite advokata, prostrednictvom ktoreho si u poistovne opatovne uplatnite svoj narok. Ak aj tato cesta bude neuspesna, je nutne uplatnit si svoj narok sudnou cestou.Ak ste si svojim narokom ista, sudit sa urcite oplati, poistovna bude povinna uhradit Vam aj uroky z omeskania a vsetky naklady spojene s uplatnenim naroku. V pripade blizsich informacii ma mozte oslovit prostrednictvom mailu advokat@akbenova.sk.

Dakujem velmi pekne za odpoved. Advokata mam, vsetky info mu sli v kopii, poslala som staznost na postup Amslica a v pripade, ze vysledok presetrenia bude stale ten isty, zapojim do procesu aj advokata. Vtipne na tom je, ze som mala este jednu poistku v CSOB poistovni, tykajucu sa PN suvisiacu s nehodou a ti mi uz plnenie aj vyplatili...